/    /    /  

Dobrý zrak bez brýlí, Jacob Liberman 252 stran

Značka:
Množství: 252 stran
Dostupnost: Skladem > 5 ks
Kategorie: Knihy, Knihy pro zlepšení zraku
Hodnocení:
zatím nehodnoceno
Cena
240
ks
Bez DPH 218 Kč

Dobrý zrak bez brýlí, Jacob Liberman 252 stran

Kniha Dobrý zrak bez brýlí se věnuje poruchám zraku a možnostem jeho zlepšení.
Zajímá vás, co můžete pro zdraví svých očí udělat vy sami? Jednoznačnou odpověď najdete právě v Libermanově stěžejním díle Dobrý zrak bez brýlí, kde shrnuje své nejdůležitější poznatky z oblasti očí a vidění.

Na rozdíl od jiných návodů na zlepšení zraku není hlavní náplní této knihy popis očních cviků. Podle Libermana totiž vidění není pouhou fyziologickou funkcí oka. Jde o složitý komplexní děj, v němž kromě oka hrají důležitou roli i náš mozek, vědomí a emoce. Navzdory této komplexnosti jde však o děj samovolný, který nevyžaduje žádnou námahu - pokud mu ovšem důvěřujete. Základem Libermanovy metody je proto změna přístupu k vidění. Je třeba získat důvěru v sebe sama a svoji schopnost vidět správně a najít odvahu odložit brýle. Kniha Dobrý zrak bez brýlí vás krok za krokem provede tímto procesem.

V první části nazvané "Vidět je víc, než se nám na první pohled zdá" vás Liberman seznámí s tím, co kvalitu našeho vidění ovlivňuje. V druhé části s názvem "Nová skutečnost" vás přiměje, abyste odložili své brýle a naučí vás dívat se na svět jiným způsobem, než jste byli doposud zvyklí - najdete zde například kapitoly o emocích, vztazích, zrakových meditacích a spoustu užitečných rad pro vaši cestu za lepším zrakem. A část třetí nazvaná "Od vidění k vhledu" vás seznámí se širšími souvislosti toho, jak může duch uzdravit tělo a osvojíte si i nové, efektivnější způsoby učení.

Kniha je psána velmi čtivě a srozumitelně a obsahuje i velké množství příkladů z autorovy praxe - ty tu však neslouží jen jako obvyklá výplň, ale jsou důležité pro ilustraci a pochopení toho, jak se souvislosti mezi myšlením a viděním projevují ve skutečnosti.

upozornění: Popisek může obsahovat chyby, například ve složení. Pokud jste našli v popisku chybu, kontaktujte nás prosím jednou z následujících možností - kontakt.

Dobrý zrak bez brýlí, Jacob Liberman 252 stran

Kniha Dobrý zrak bez okuliarov sa venuje poruchám zraku a možnostiam jeho zlepšeniaZaujíma vás, čo môžete pre zdravie svojich očí urobiť vy sami? Jednoznačnú odpoveď nájdete práve v Libermanovom kľúčovým diele Dobrý zrak bez okuliarov, kde zhŕňa svoje najdôležitejšie poznatky z oblasti očí a videnia.

Na rozdiel od iných návodov na zlepšenie zraku nie je hlavnou náplňou tejto knihy popis očných cvikov. Podľa Libermana totiž videnie nie je obyčajnou fyziologickou funkciou oka. Ide o zložitý komplexný dej, v ktorom okrem oka hrajú dôležitú úlohu aj náš mozog, vedomie a emócie. Napriek tejto komplexnosti ide však o dej samovoľný, ktorý nevyžaduje žiadnu námahu - pokiaľ mu však dôverujete. Základom Libermanovej metódy je preto zmena prístupu k videniu. Je potrebné získať dôveru v seba samého a svoju schopnosť vidieť správne a nájsť odvahu odložiť okuliare. Kniha Dobrý zrak bez okuliarov vás krok za krokom prevedie týmto procesom.

V prvej časti nazvanej "Vidieť je viac, než sa nám na prvý pohľad zdá" vás Liberman zoznámi s tým, čo kvalitu nášho videnia ovplyvňuje. V druhej časti s názvom "Nová skutočnosť" vás prinúti, aby ste odložili svoje okuliare a naučí vás pozerať sa na svet iným spôsobom, než ste boli doteraz zvyknutí - nájdete tu napríklad kapitoly o emóciách, vzťahoch, zrakových meditáciách a množstvo užitočných rád pre vašu cestu za lepším zrakom. A časť tretia nazvaná "Od videnia k vhľadu" vás zoznámi so širšími súvislosti toho, ako môže duch uzdraviť telo a osvojíte si i nové, efektívnejšie spôsoby učenia.

Kniha je písaná veľmi čítavo a zrozumiteľne a obsahuje aj veľké množstvo príkladov z autorovej praxe - tie tu však neslúžia len ako obvyklá výplň, ale sú dôležité pre ilustráciu a pochopenie toho, ako sa súvislosti medzi myslením a videním prejavujú v skutočnosti.


* povinné
** povinné, email nezveřejňujeme

* povinné

Vlastnosti