/    /    /    /  

Nobilis Tilia Jíl francouzský, ultrajemný 250 g

Značka:
Množství: 250 g
Kategorie: Pleťové čistící prášky, Práškové přípravky na vlasy, Prášky a jíly, Prášky & jíly
Certifikáty: CPK
Hodnocení:
4,5/5 3 hlasy

Zboží je nedostupné.

Nobilis Tilia Jíl francouzský, ultrajemný 250 g

Jemný francouzský jíl Nobilis Tiliamultifunkční využití díky jednoduchému přírodnímu složení bez přidaných chemikálií. Jíl je šetrným způsobem sušen na slunci a zachovává si unikátní kombinaci oxidu křemičitého a minerálů, které z pokožky šetrně odstraňují nečistoty, přebytečný kožní maz a působí celkově hojivě.

Jíl má široké využití jak v péči o pleť obličeje i pokožku celého těla, tak i o vlasy. Ze všech typů pokožky šetrně odstraňuje přebytečný kožní maz i nečistoty, působí protizánětlivě, aniž by pokožku přesušoval či dokonce dráždil. Stejné pozitivní účinky má jíl i na pokožku těla, také uvolňuje ztuhlé klouby a podporuje zdraví pohybového aparátu.

Zelený jíl je mimořádně vhodným pomocníkem pro mastnou problematickou pleť i vlasy, ze kterých šetrně odsává přebytečný kožní maz, aniž by pleť přehnaně přesušoval a dráždil k opětovnému maštění. Naopak pokožku zanechává čistou, jemnou a barevně sjednocenou. Jemná zrníčka jílu navíc poskytnou pokožce lehký peeling, který odstraní odumřelé pleťové buňky.

Přírodní péče o pokožku

Zelený jíl je jedním z nejuniverzálnějších prostředků v kosmetice a má mnoho zajímavých způsobů využití. Jedná se o čistě přírodní produkt, kde 100% složení tvoří pouze zelený jíl bez jakýchkoli přidaných chemikálií. Díky tomu nezatěžuje pokožku a je velice účinný ve své maximálně koncentrované formě. Je vhodný pro všechny typy pleti.

Nobilis Tilia Jíl francouzský, ultrajemný

Čistá pleť

Zelený jíl vyniká svými čisticími vlastnostmi. Má vysokou absorbční schopnost a velice snadno vstřebává veškerý nadbytečný kožní maz. Dokáže vytáhnout usazené nečistoty i kožní maz z hloubky pórů a zanechává jen perfektně vyčištěnou pleť. Zároveň ale není příliš agresivní a zmírňuje případné podráždění. Zelený jíl je ideální volbou pro mastnou a smíšenou pokožku, kdy normalizuje její tukový metabolismus a reguluje vznik nedokonalostí.

Bojovník proti pupínkům

Zelený jíl je oblíbenou surovinou, kteráje přirozeně antibakteriální, a tím i brání vzniku pupínků a zanícených míst. Mírně vysušuje a dokáže tak zmírnit již vytvořený pupínek. Zároveň také pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a působí jako důkladný peeling, který zanechá pokožku vyhlazenou a zářivou. Díky hloubkovému čištění pleti se také zároveň snadněji vstřebávají pleti prospěšné látky z dalších příravků pečující kosmetiky.

Přípravek na míru

Zelený jíl ale není jen produkt sám o sobě, díky své jednoduchosti přímo vybízí ke kombinování s dalšími surovinami tak, abyste si vyrobili pečující přípravek odpovídající individuálním potřebám vaší pokožky. Pro suchou pleť se doporučuje míchat jej s rozličnými přírodními rostlinnými oleji, můžete jej kombinovat také s různými květovými vodami, lávovou zemí či dalšími ingrediencemi. Fantazii se opravdu meze nekladou a zelený jíl se stane jistě jednou z nejoblíbenějších součástí vaší každodenní pečující rutiny.

Použití: Potřebné množství jílu smíchejte v mističce s malým množstvím vody a vytvořte hutnější směs. Aplikujte na čistou odlíčenou pokožku obličeje a nechte působit alespoň 10 minut a poté smyjte čistou vodou. Jíl lze stejným způsobem použít i k tělovým zábalům.

Tip: Jíl můžete aplikovat také na mastné vlasy či problematickou pokožku celého těla. Podle chuti můžete do jílové hmoty přidat pár kapek oblíbeného éterického oleje či obyčejnou vodu nahradit vodou květovou.

Nobilis Tilia Jíl francouzský, ultrajemný 250 g

Jemný francúzsky íl Nobilis Tiliamultifunkčné využitie vďaka jednoduchému prírodnému zloženiu bez pridaných chemikálií. Íl je šetrným spôsobom sušený na slnku a zachováva si unikátnu kombináciu oxidu kremičitého a minerálov, ktoré z pokožky šetrne odstraňujú nečistoty, prebytočný kožný maz a pôsobí celkovo hojivo.

Íl má široké využitie ako v starostlivosti o pleť tváre a pokožku celého tela, tak aj o vlasy. Zo všetkých typov pokožky šetrne odstraňuje prebytočný kožný maz a nečistoty, pôsobí protizápalovo bez toho, aby pokožku presušoval, či dokonca dráždil. Rovnako pozitívne účinky má íl aj na pokožku tela, taktiež uvoľňuje stuhnuté kĺby a podporuje zdravie pohybového aparátu.

Zelený íl je mimoriadne vhodným pomocníkom pre mastnú problematickú pleť a vlasy, z ktorých šetrne odsáva prebytočný kožný maz bez toho, aby pleť prehnane vysušoval a dráždil k opätovnému masteniu. Naopak pokožku zanecháva čistú, jemnú a farebne zjednotenú. Jemné zrniečka ílu navyše poskytnú pokožke jemný peeling, ktorý odstráni odumreté pleťové bunky.

Prírodná starostlivosť o pokožku

Zelený íl je jedným z najuniverzálnejších prostriedkov v kozmetike a má mnoho zaujímavých spôsobov využitia. Jedná sa o čisto prírodný produkt, kde 100 % zloženie tvorí iba zelený íl bez akýchkoľvek pridaných chemikálií. Vďaka tomu nezaťažuje pokožku a je veľmi účinný vo svojej maximálne koncentrovanej forme. Je vhodný na všetky typy pleti.

Čistá pleť

Zelený íl vyniká svojimi čistiacimi vlastnosťami. Má vysokú absorpčnú schopnosť a veľmi ľahko vstrebáva akýkoľvek nadbytočný kožný maz. Dokáže vytiahnuť usadené nečistoty aj kožný maz z hĺbky pórov a zanecháva len perfektne vyčistenú pleť. Zároveň však nie je príliš agresívny a zmierňuje prípadné podráždenia. Zelený íl je ideálnou voľbou pre mastnú a zmiešanú pokožku, kedy normalizuje jej tukový metabolizmus a reguluje vznik nedokonalostí.

Bojovník proti pupienkom

Zelený íl je obľúbenou surovinou, ktorá je prirodzene antibakteriálna, a tým tiež bráni vzniku pupienkov a zapálených miest. Mierne vysušuje a dokáže tak zmierniť už vytvorený pupienok. Zároveň takisto pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky a pôsobí ako dôkladný peeling, ktorý zanecháva pokožku vyhladenú a žiarivú. Vďaka hĺbkovému čisteniu pleti sa taktiež zároveň ľahšie vstrebávajú pleti prospešné látky z ďalších prípravkov ošetrujúcej kozmetiky.

Prípravok na mieru

Zelený íl však nie je len produkt sám osebe, vďaka svojej jednoduchosti priamo vyzýva ku kombinovaniu s ďalšími surovinami tak, aby ste ti vyrobili ošetrujúci prípravok zodpovedajúci individuálnym potrebám vašej pokožky. Pre suchú pleť sa odporúča miešať ho s prírodnými rastlinnými olejmi, môžete ho kombinovať tiež s rôznymi kvetovými vodami, lávovou zemou či ďalšími ingredienciami. Fantázii sa skutočne medze nekladú a zelený íl sa stane iste jednou z najobľúbenejších súčastí vašej každodennej ošetrujúcej rutiny.


* povinné
** povinné, email nezveřejňujeme

hodnocení | 16.8.2016 10:59:39 | Petra

Mám smíšenou pleť, mastící se vlasy s melírem. Objednala jsem na občasnou pleť. masku + mytí vlasů. Ač nemám citlivou pleť, maska z jílu mě přece jen trošku podráždila. Nic hrozného, ale do další masky se mi moc nechce. Pro použití na mytí vlasů bych doporučila spíše pro vlasy chemicky neupravované. Ač vlasy nemám vysušené a zkažené, stejně mi jíl udělal z vlasů nerozčesatelné cosi... Ale myslím si, že to bylo opravdu tím, že mám vlasy chemicky upravované.

* povinné