/    /    /    /    /    /  

ESI Mandlový olej 100 ml

Značka:
Množství: 100 ml
Dostupnost: Skladem > 10 ks
Další velikosti: 500 ml / 295 Kč
Kategorie: Mandlový olej
Hodnocení:
5,0/5 2 hlasy
Cena
126
ks
Bez DPH 110 Kč

ESI Mandlový olej 100 ml

Čistý mandlový olej ESI intenzivně pečuje o suchou citlivou pokožku celého těla, chrání ji před dehydratací i poškozením díky vysokému obsahu antioxidantů. Skvělé regenerační schopnosti má olej i na celý organismus, posiluje jej a zlepšuje trávení i chuť k jídlu.

Mandlový olej obsahuje množství důležitých minerálů, jako je vápník, draslík či hořčík, také nenasycené mastné kyseliny a vitaminy A a E. Při vnitřním užití harmonizuje mandlový olej zažívání, mírní překyselení žaludku i pálení žáhy a působí proti nechutenství. Také zlepšuje funkci žlučníku.

Pro pokožku je v mandlovém oleji obzvláště významný vysoký podíl vitaminu E. Tento silný antioxidant pokožku aktivně regeneruje, posiluje ji a chrání před nepříznivými účinky vnějších vlivů. Pokožka je tak odolnější vůči poškození, dehydrataci, podráždění i známkám stárnutí. Mandlový olej je proto výborným pomocníkem pro ošetření suché jemné pleti.

Jemně a citlivě

Mandlový olej má mezi rostlinnými oleji jedinečné postavení. Patří totiž mezi nejjemnější a k pokožce nejšetrnější oleje. Díky tomu je vhodný pro péči o citlivou až přecitlivělou pokožku nejen u dospělých jedinců, ale také u malých dětí nebo novorozenců. Mandlový olej nedráždí ani nijak nezpůsobuje reakci pleti. Je velmi dobře snášen každým typem pleti, a je tak vhodný opravdu pro každého.

Mandlový olej

Mandlový olej místo pleťového krému

Mandlový olej je opravdu univerzální a poslouží každému typu pleti. Suchá pokožka je ráda za jeho výživné vlastnosti a jemnost. Citlivá pokožka je díky mandlovému oleji posílena a revitalizována. Mastná pleť zase využije pečující schopnosti oleje, který se rychle vstřebává, nezanechává mastný povlak a neucpává póry. Mandlový olej nejlépe nanášejte na čistou, lehce vlhkou pokožku, vmasírujte a nechte vstřebat. Olej se poměrně rychle vsakuje, má lehkou nepříliš mastnou konzistenci a je vhodný pro každodenní péči o každý typ pleti.

Co je na něm tak skvělého?

Mandlový olej se získává lisování z hořkých nebo sladkých mandlí. Rozdíl mezi nimi je pouze v množství obsaženého amygdalinu, který je zodpovědný za hořkou chuť mandlí a extrahovaného oleje. Mandlový olej obsahuje vitaminy A a E, množství nenasycených mastných kyselin a minerálů, jako je třeba zinek, vápník, železo, hořčík a další. Olej je vhodný jak pro kosmetiku, tak i pro použití v kuchyni, skvěle totiž dochucuje pokrmy ve studené kuchyni a v cukrářství. Olej z hořkých mandlí se používá i pro výrobu alkoholických likérů.

Jako potravinový doplněk slouží především pro normalizaci trávicího systému, uklidňuje a působí proti překyselení žaludku, pomáhá předcházet onemocnění střev a dalším problémům. Snižuje hladinu cholesterolu. Podporuje činnost mozku a působí proti Alzheimerově chorobě, přispívá ke zdravé pokožce, silným vlasům a nehtům. Mandlový olej můžete konzumovat samotný na lžičce nebo jako součást pokrmů i nápojů. Skvěle chutná ve skleničce mléka. 

V kosmetice můžete tento rostlinný olej využít pro péči o pleť, vlasy i pokožku celého těla. Jako masážní olej nebo přísada do koupele pomáhá zklidňovat pokožku a prospívá přecitlivělé podrážděné kůži. Vlasy zjemňuje a dodává jim lesku. Pleť regeneruje a vyživuje.

Použití: Pár kapek oleje aplikujte na vlhkou pokožku obličeje či celého těla. Olej lze použít k masážím, ale i jako každodenní péči o suchou citlivou pleť obličeje.

Tip: Mandlový olej skvěle regeneruje i suché poškozené vlasy. Pár kapek oleje vetřete do roztřepených konečků a nechte působit alespoň 30 minut.

Dávkování: 1 čajovou lžičku oleje užívejte 1 - 2x denně 30 minut před jídlem po dobu alespoň 3 týdnů.

ESI Mandlový olej 100 ml

Čistý mandľový olej ESI sa intenzívne stará o suchú citlivú pokožku celého tela, chráni ju pred dehydratáciou i poškodením vďaka vysokému obsahu antioxidantov. Vynikajúce regeneračné schopnosti má olej aj na celý organizmus, posilňuje ho a zlepšuje trávenie a chuť do jedla.

Mandľový olej obsahuje množstvo dôležitých minerálov, ako je vápnik, draslík či horčík, tiež nenasýtené mastné kyseliny a vitamíny A a E. Pri vnútornom užití mandľový olej harmonizuje zažívanie, mierni prekyslenie žalúdka i pálenie záhy a pôsobí proti nechutenstvu. Taktiež zlepšuje funkciu žlčníka.

Pre pokožku je v mandľovom oleji obzvlášť významný vysoký podiel vitamínu E. Tento silný antioxidant pokožku aktívne regeneruje, posilňuje ju a chráni pred nepriaznivými účinkami vonkajších vplyvov. Pokožka je tak odolnejšia voči poškodeniu, dehydratácii, podráždeniu i známkam starnutia. Mandľový olej je preto výborným pomocníkom pre ošetrenie suchej jemnej pleti.


* povinné
** povinné, email nezveřejňujeme

Vynikající | 20.6.2016 18:44:32 | Mi

Absolutně vynikající. Mám ráda toto menší balení - přidávám do něj pár kapek eterických olejů a používám na pleť obličeje jako noční krém a dle potřeby i na tělo, zejména pro zpevnění pleti. Je to vynikající neutrální výživný a jemný základ pro vytváření vlastních pečujících směsi. Menší balení vždy spotřebuji včas .-)

* povinné

Vlastnosti

INCI: Prunus Amygdalus Dulcis Oil
i
i

konzistence: olejová
obal: plastový
přebal: papírový

Výrobce

ESI s.p.a.
Via delle Industrie 1
17012 Albissola Marina
Itálie
www.esi-kosmetika.cz