/    /    /    /    /    /  

Saloos Olej černý kmín, bio 50 ml

Značka:
Množství: 50 ml
Dostupnost: Skladem > 5 ks
Další velikosti: 125 ml / 355 Kč
Kategorie: Lékárnička pro miminka, Přírodní lékárna pro děti, Černuchový olej
Certifikáty: CPK
Hodnocení:
5,0/5 1 hlas
Cena
158
ks
Bez DPH 137 Kč

Saloos Olej černý kmín, bio 50 ml

Olej z černého kmínu se získává lisováním ze semen rostlinky Nigella Sativa, které se česky také říká černucha setá. Získaný olej má výjimečné vlastnosti, mimo jiné obsahuje i zhruba 1 % éterických olejů. Tento rostlinný olej ulevuje při nadýmání a příznivě působí na trávicí systém.

Černuchový olej je velmi vhodný pro suchou, citlivou a lehce podrážděnou pokožku obličeje i celého těla. Skvěle poslouží k masážím i koupelím. Přináší úlevu při nadýmání a bolení bříška u dětí, je vhodný k masážím bříška, které uleví nepříjemným potížím spojeným s novorozeneckými kolikami. Do 1 roku doporučujeme k masáži ředit s mandlovým nebo jojobovým olejem v poměru 1 : 5.

Má antibakteriální účinky, odvodňuje a detoxikuje. Urychluje hojení ran a obnovu buněk a podporuje imunitní systém. V asijské a orientální medicíně se po staletí používá při bronchitidě, senné rýmě, průjmech, nadýmání, kožních ekzémech a kopřivce.

Černuchový olej pro vaše zažívání

Olej z černého kmínu nebo černuchy seté je jedním z nejčastěji používaných preparátů v tradiční medicíně. Je už stovky let oblíben nejen pro svoje účinky na pokožku, ale má příznivý vliv zejména na harmonizaci zažívání. Upravuje funkci trávicího systému a pomáhá při mnoha problémech, které mohou nás či naše nejmenší potkat. Zároveň ale pečuje o pokožku a navrací jí přirozenou vláčnost. 

Proti bolestem a nadýmání

Olej z černého kmínu je tak jako stvořený pro ty, koho trápí bolesti břicha, nadýmání či plynatost. Masáž s tímto vydatným olejem pomáhá zdravému zažívání a lze jej využít také pro masáže bříšek kojenců, kteřé často trápí bolavá bříška. Olej z černého kmínu uleví od nepříjemného pocitu nafouknutí a účinně zmírňuje bolesti břicha a plynatost. 

Péče o pokožku

Ve složení oleje Saloos nenajdete nic jiného, než čistý olej z černuchy seté, je zcela bez konzervantů či umělé parfemace. Olej z černého kmínu ve své přirozené formě obsahuje 1% esenciálních olejů a potěší vás svou jemnou kořeněnou vůní. Díky složení bez přidaných látek je olejíček vhodný i pro nejmenší a kojence. V případě použití u dětí mladších 1 roku nicméně doporučujeme olej naředit jojobovým či mandlovým olejem. 

Ochrana a regenerace

Olej z černého kmínu má rovněž příznivý vliv na kvalitu pokožky, které dodává dostatečnou výživu a pomáhá v ní uzamknout hydrataci. Je vhodný pro všechny typy pleti, nemusí se jej obávat ani pokožka mastnější, citlivá či problematická. Můžete jej požívat pro pravidelné masáže, přidat do koupele či jej použít místo tělového mléka na celé tělo od hlavy k patě. 

Použití: Vmasírujte do pokožky, využijte pro masáže či do koupele.

Skladování: Záruční doba 9 měsíců. Skladujte v chladu.

Saloos Olej černý kmín, bio 50 ml

Olej z čiernej rasce sa získava lisovaním zo semien rastlinky Nigella Sativa, ktorej sa po slovensky hovorí tiež černuška siata. Získaný olej má výnimočné vlastnosti, okrem iného obsahuje aj zhruba 1 % éterických olejov. Tento rastlinný olej je vhodný na vonkajšie i vnútorné užívanie, uľavuje pri nafukovaní a priaznivo pôsobí na tráviaci systém.

Je veľmi vhodný na suchú, citlivú a ľahko podráždenú pokožku tváre i celého tela. Vynikajúco poslúži na masáže a kúpele. Prináša úľavu pri nafukovaní a bolení bruška u detí, je vhodný na masáže bruška, ktoré uľavia nepríjemným ťažkostiam spojeným s dojčenskými kolikami. Do 1 roka odporúčame na masáž riediť s mandľovým alebo jojobovým olejom v pomere 1 : 5.

Olej z čiernej rasce je tiež vhodný na vnútorné užitie. Kvôli vysokému obsahu nenasýtených mastných kyselín podporuje tráviaci systém. Má antibakteriálne účinky, odvodňuje a detoxikuje. Urýchľuje hojenie rán a obnovu buniek a podporuje imunitný systém. V ázijskej a orientálnej medicíne sa počas storočí používa pri bronchitíde, sennej nádche, hnačkách, nafukovaní, kožných ekzémoch a žihľavke. Olej z čiernej rasce je veľmi silným antioxidantom, pôsobí tak proti starnutiu organizmu pri vonkajšom aj vnútornom použití.


* povinné
** povinné, email nezveřejňujeme

* povinné

Vlastnosti

Složení: 100% olej z černého kmínu lisovaný za studena
INCI: Nigella Sativa Oil
i
i

konzistence: olejová
obal: skleněný

Výrobce

M+H, Míča a Harašta s.r.o.
Terronská 19
160 06 Praha
Česká republika
www.saloos-kosmetik.cz