/    /    /    /  

Saloos Pupalkový olej, bio 125 ml

Značka:
Množství: 125 ml
Další velikosti: 20 ml / 95 Kč 50 ml / 153 Kč
Kategorie: Podrážděná pokožka, Pupalkový olej
Certifikáty: CPK BIO
Hodnocení:
zatím nehodnoceno

Zboží je nedostupné.

Saloos Pupalkový olej, bio 125 ml

Pupalkový olej Saloos je získaný lisováním za studena ze zralých semen pupalky dvouleté. Vyživuje a regeneruje namáhanou suchou a poškozenou pokožku. Je skvělý pro masáže při bolestivé menstruaci či premenstruačním syndromu.

Jako kosmetický olej je pupalkový olej vhodný především pro suchou, citlivou a poškozenou pokožku. Obsahuje velmi důležitou nenasycenou mastnou kyselinu gama-linolenovou. Regeneruje popálenou a zanícenou kůži, pomáhá hojení kožních onemocnění, jako je lupénka, atopický ekzém a neurodermitida.

Pupalka dvouletá – zázračná noční rostlina

Pupalka rozkvétá jasně žlutými květy, které nejvíce voní hlavně v noci. Lákají proto k opylování zejména noční motýly. Pupalka roste v podlouhlém a vysokém stonku a její květy září do tmy. Odkud také pochází její přezdívka - noční svíce. Pro nás jsou však nejdůležitější její plody, tobolky ve tvaru čtyřhranných tobolek. V nich se totiž ukrývají semena, ze kterých se potom lisuje blahodárný pupalkový olej.

Pupalka dvouletá

Pupalkový olej na ženské problémy

Pupalkový olej je vhodný pro masáže při každoměsíčních ženských potížích. V tomto směru je hotový zázrak díky tomu, že obsahuje vysoké množství vitaminu E a nenasycených mastných kyselin. Ty jsou totiž zodpovědné za normální tvorbu nejen pohlavních hormonů. Vitamin E konkrétně ovlivňuje tvorbu prostaglandinu, který způsobuje děložní stahy a také má na starosti prokrvení dělohy a jeho zvýšená tvorba může za větší bolestivost a nepříjemné křeče v břiše.

Stárnoucí pleť omládne díky pupalkovému oleji

A to vše díky vitaminu E. Ten je totiž neuvěřitelně schopný, co se týká regenerace. Zaceluje jemné linky a vrásky, zpevňuje pleť a také jí navrací prozářenou barvu. Je dokonalý také na ošetřování strijí a dalších jizviček. Pro co nejlepší účinek je dobré účinky vitaminu E na pleť podpořit i zevnitř. Ráno si proto pupalkovým olejem namažte obličej a ještě si jej dejte na lžičku.

Použití: Pár kapek oleje aplikujte ráno a/nebo večer na čistou navlhčenou pokožku a lehce rozetřete.

Skladování: Záruční doba 9 měsíců. Skladujte v chladu. Po otevření skladujte v ledničce a spotřebujte do 3 měsíců.

Saloos Pupalkový olej, bio 125 ml

Pupalkový olej Saloos je vhodný na vnútorné aj kozmetické použitie. Je získaný lisovaním za studena zo zrelých semien pupalky dvojročnej. Vyživuje a regeneruje namáhanú suchú a poškodenú pokožku. Pri vnútornom používaní tlmí predmenštruačný syndróm a posilňuje imunitný systém.

Ako kozmetický olej je pupalkový olej vhodný predovšetkým na suchú, citlivú a poškodenú pokožku. Obsahuje veľmi dôležitú nenasýtenú mastnú kyselinu gama-linolenovú. Regeneruje popálenú a zapálenú pokožku, pomáha hojiť kožné ochorenia, ako je lupienka (psoriáza), atopický ekzém a neurodermitída.

Ako doplnok stravy je bohatým zdrojom bioaktívnych látok, ktoré podporujú srdcovú činnosť, posilňujú imunitný systém a funkcie dýchacích a tráviacich ústrojov. Jeho užívanie tlmí príznaky predmenštruačného syndrómu a klimaktéria. Podporuje rýchlejšie spaľovanie kalórií a aktivuje nevyužitý telesný tuk. Hyperaktívnym deťom pomáha k celkovému ukľudneniu.

Pupalkový olej nie je vhodný na varenie, nie je odolný proti vysokým teplotám. Je však vhodný na dochutenie pokrmov a na použitie v studenej kuchyni. Má neutrálnu, ľahko nahorkastú chuť.


* povinné
** povinné, email nezveřejňujeme

* povinné

Vlastnosti

Složení: 100% pupalkový olej lisovaný za studena
INCI: Oenothera Biennis Oil1)
1) Organic agriculture
i
i

konzistence: olejová
obal: plastový
užití: vnější

Výrobce

M+H, Míča a Harašta s.r.o.
Terronská 19
160 06 Praha
Česká republika
www.saloos-kosmetik.cz