/    /    /    /    /    /  

Rakytníkový olej, 152 karotenoidů 200 ml

Značka:
Množství: 200 ml
Další velikosti: 50 ml / 142 Kč 100 ml / 257 Kč
Kategorie: Rakytníkový olej
Hodnocení:
zatím nehodnoceno

Zboží je dočasně nedostupné.

Alternativy produktu ostatní Rakytníkový olej, 152 karotenoidů

50 ml
685
Bio rakytníkový olej Sanatur je bohatý na množství vitaminů a dalších látek, které naše tělo potřebuje avšak si je neumí samo vytvořit. Rakytník tak

Rakytníkový olej, 152 karotenoidů 200 ml

Rakytníkový olej je výborným pomocníkem pro detoxikaci organismu, díky vysokému podílu vitaminů posiluje imunitu a činí tělo odolnějším vůči civilizačním chorobám. Čistý za studena lisovaný rakytníkový olej lze užívat vnitřně či aplikovat na pokožku, kterou chrání před známkami předčasného stárnutí a negativními vnějšími vlivy. Olej regeneruje pokožku i organismus, hojí, léčí a působí protizánětlivě.

Olej má skvělé účinky na pokožku i celé tělo díky vysokému obsahu antioxidantů, karotenoidů a vitaminů C a E. Díky tomuto bohatému složení dodává tělu potřebné živiny, posiluje imunitu a činí organismus odolnější vůči stresu, nemocem a dalším problémům. Při vnitřním užití také pomáhá při zánětech žaludku či při gynekologických zánětech. 

Vysoký podíl karotenoidů v oleji zajistí ochranu pokožky před spálením a podrážděním při dlouhodobém pobytu na slunci. Pro ochranu pleti s nízkým obsahem pigmentů je olej vhodné užívat po delší dobu vnitřně a zároveň jej aplikovat přímo na pokožku.

Rakytník také skvěle regeneruje všechny typy pleti, obzvlášť tu zralou a náročnou. Výživné složení oleje dodá pleti potřebné živiny a zároveň ji chrání před dehydratací a podrážděním. Olej má výborný vliv na zralou pleť, kterou díky vysokému podílu antioxidantů chrání před vznikem vrásek, ale i na mladou problematickou, kterou léčí a brání rozšíření nedokonalostí.

Přírodní zázrak

Ačkoliv rakytníkový olej není tak často zmiňovaný jako olej arganový či kokosový, je o to zajímavější a všestrannější. Olej z rakytníku je přímo nabitý účinnými látkami, které prospívají kráse pokožky vašeho obličeje i celého těla. Je velice univerzální a nemusíte se bát jej používat doslova od hlavy k patě. Můžete jej také přidávat do dalších přípravků přírodní kosmetiky a skvěle se hodí také do tepelně neupravovaných pokrmů či k přímé konzumaci. Jeho báječné složení totiž prospívá našemu organismu nejen zevně, ale i vnitřně.

Rakytníkový olej

Vysoká účinnost

Použití rakytníkového oleje k rozličným účelům se datuje již od starověku. V dobách antického Řecka byl často využíván pro regenerační zábaly vlasů a k tomuto účelu je vhodný i dnes. Obnovuje strukturu vlasového vlákna, které je po použití opět pružné a zářivě lesklé. Vlasy tak získají tu správnou texturu a nejen, že lépe vypadají, ale zároveň se i snadněji upravují.

Vitaminy pro vaši pokožku

Plody rakytníku řešetlákového jsou velmi bohaté na vitaminy. Obsahují vitaminy A a E, které jsou silnými antioxidanty. Antioxidanty jsou látky, kterým je v kosmetice přikládán velký význam, protože dokážou bojovat proti volným radikálům, a tím i zmírňovat první známky stárnutí. Rakytníkový olej je tedy vhodný i na zralejší pokožku, kterou revitalizuje a zpomaluje vznik vrásek.

Zářivá pleť

Rakytníkový olej zároveň obsahuje také vitamin C, který podporuje tvorbu kolagenu, jenž přispívá ke zvýšení elasticity pleti a tím i zmírnění vrásek. Rakytníkový olej je také oblíben na různé kožní problémy, zejména pak při akné, oparech či ekzému. Urychluje hojení pokožky a je vhodný na namáhanou či přesušenou pleť, kterou regeneruje.

Použití: Pár kapek oleje aplikujte večer na čistou odlíčenou pokožku obličeje a lehce rozetřete.

Tip: Protizánětlivé účinky oleje oceníte při paradentóze či bolestivých zánětech v ústní dutině. Pár kapek přidejte do vody a kloktejte alespoň 2x denně.

Dávkování: Při vnitřním užití konzumujte 1 čajovou lžičku oleje 2- 3x denně před jídlem po dobu alespoň 3 týdnů.

Upozornění: Rakytníkový olej má výraznou oranžovou barvu. Proto s ním manipulujte opatrně, aby nedošlo ke znečištění tkanin.


* povinné
** povinné, email nezveřejňujeme

* povinné

Vlastnosti

INCI: Hippoaphae Rhamnodies Oil (100 %)
i
i

konzistence: olejová
obal: skleněný
přebal: papírový
specifická označení: tradiční ruská medicína