/    /    /    /    /    /  

TeaTao Zelený čaj Sencha Kanayamidori 50 g

Značka:
Množství: 50 g
Dostupnost: Skladem > 5 ks
Kategorie: Zelené čaje
Hodnocení:
zatím nehodnoceno
Cena
135
ks
Bez DPH 117 Kč

TeaTao Zelený čaj Sencha Kanayamidori 50 g

Aktuálně: Uvedená fotografie je pouze ilustrační.

Sencha Kanayamidori TeaTao je velice dobrý druh japonského zeleného čaje, který se pěstuje na čajových plantážích v okolí městečka Kagoshima, jenž se nachází na japonském ostrově Yakushima. Od ostatních zelených čajů se liší speciálním postupem při sklizni. Po sklizení jsou totiž tyto čajové lístky napařovány a až poté teprve sušeny a svinovány. Tento postup prodlužuje trvanlivost čaje a udržuje po delší dobu vynikající kvalitu jeho chuti a vůně.

Jeho lesklé, tmavě smaragdové lístky poskytují plný nálev svěží chuti s květinovým aroma a lehce mléčnými podtóny. Má značně povzbuzující a osvěžující účinky. Je proto vhodný zejména pro dopolední popíjení. Tento čaj lze použít na více nálevů. Při každém dalším nálevu získáte trochu odlišnou chuť a naprosto unikátní chuť.

Zelený čaj je charakteristický svým vysokým obsahem antioxidantů, které chrání tělo před oxidačním poškozením. Nejvýznamnějšími z nich jsou flavonoidy epikatechin a katechin, které pomáhají zpomalovat stárnutí těla a zlepšují činnost mozku. V japonských a čínských zemích věří, že kvalitní zelený čaj dokáže snížit i riziko vzniku kardiovaskulárních chorob a rakoviny.

Příprava: Při prvním nálevu zalijte 4-6 gramů čaje 0,3 l převařené vody o teplotě 70-80 °C. Nechejte louhovat 15-30 vteřin. Další nálevy louhujte podle chuti.

Skladování: Uchovejte v chladu, suchu a temnu.


* povinné
** povinné, email nezveřejňujeme

* povinné

Vlastnosti

Složení: Zelený čaj Sencha
i
i

konzistence: sypká
obal: plastový
potraviny: jednodruhové

Výrobce

FLEET s.r.o.
Milešovská 6
130 00 Praha 3 - Vinohrady
Česká republika