/    /    /    /    /    /  

TeaTao Zelený čaj Sencha Miyazaki 50 g

Značka:
Množství: 50 g
Kategorie: Zelené čaje
Hodnocení:
zatím nehodnoceno

Zboží je trvale vyřazeno.

TeaTao Zelený čaj Sencha Miyazaki 50 g

Aktuálně: Uvedená fotografie je pouze ilustrační.

Sencha Miyazaki TeaTao je velmi kvalitní druh japonského zeleného čaje, který roste v čajových zahradách v oblasti prefektury Miyazaki, která se nachází východním pobřeží ostrova Kjúšú. Od ostatních zelených čajů se liší speciálním postupem při sklizni. Po sklizení jsou totiž tyto čajové lístky napařovány a až poté teprve sušeny a svinovány. Tento postup prodlužuje trvanlivost čaje a udržuje po delší dobu vynikající kvalitu jeho chuti a vůně.

Z jeho tmavě smaragdových lístků připravíte světle zelený až žlutozelený nálev s plnou aromatickou a lehce nasládlou chutí. Má značně povzbuzující účinky a je proto vhodný zejména pro dopolední popíjení. Tento čaj lze použít na více nálevů. Při každém dalším nálevu získáte trochu odlišnou chuť.

Zelený čaj je charakteristický svým vysokým obsahem antioxidantů, které chrání tělo před oxidačním poškozením. Nejvýznamnějšími z nich jsou flavonoidy epikatechin a katechin, které pomáhají zpomalovat stárnutí těla a zlepšují činnost mozku. V japonských a čínských zemích věří, že kvalitní zelený čaj dokáže snížit i riziko vzniku kardiovaskulárních chorob a rakoviny.

Příprava: Při prvním nálevu zalijte 4-6 gramů čaje 0,3 l převařené vody o teplotě 70-80 °C. Nechejte louhovat 60 vteřin. Další nálevy slévejte hned.

Skladování: Uchovejte v chladu, suchu a temnu.


* povinné
** povinné, email nezveřejňujeme

* povinné

Vlastnosti

Složení: Zelený čaj Sencha
i
i

konzistence: sypká
obal: plastový
potraviny: jednodruhové

Výrobce

FLEET s.r.o.
Milešovská 6
130 00 Praha 3 - Vinohrady
Česká republika