/    /    /    /  

Nobilis Tilia Zelený jíl k vnitřnímu užití 100 g

Značka:
Množství: 100 g
Kategorie: Pleťové čistící prášky, Práškové přípravky na vlasy, Koupelové prášky, Trávení, Prášky a jíly, Prášky & jíly
Hodnocení:
3,7/5 3 hlasy

Zboží je nedostupné.

Nobilis Tilia Zelený jíl k vnitřnímu užití 100 g

Jemný zelený jíl k vnitřnímu užití Nobilis Tilia má výborné detoxikační, pročišťující a protizánětlivé účinky na celý organismus. Jíl podporuje správné zažívání, působí proti nechutenství, napomáhá vyplavovat škodlivé látky z těla a chrání organismus před nepříznivými vlivy civilizačních chorob.

Zelený jíl má výborné absorbční schopnosti, dokáže na sebe navázat nečistoty i škodlivé toxické látky a odstranit je z těla, eliminuje záněty a celkově posiluje imunitu i odolnost organismu. Při pravidelném užití zlepšuje trávení, podporuje tvorbu žaludečních šťáv a působí proti překyselení žaludku i pálení žáhy. Jíl mírní nechutenství a zlepšuje chuť k jídlu.

Kvalitní francouzský jíl obsahuje množství minerálních látek a stopových prvků, které celý organismus čistí a zároveň jej udržují zdravý a  správně fungující. Zelený jíl je tak výborným pomocníkem nejen pro jarní detoxikaci organismu, ale i při náročném stresujícím životním stylu a také v období viróz a nachlazení. Jíl tělo pročistí, zbaví zánětu a ochrání před jeho opětovným návratem.

Zelený jíl - poklad z hlubin

Zelený jíl ve své nejčistější podobě. Tak čistý a jemný, že jej můžete bez obav používat i vnitřně. Doluje se z velkých hloubek, a proto mu nehrozí znečištění od různých pesticidů, hnojiv a dalších povrchových škodlivých látek. Tradice vnitřního i vnějšího používání jílu sahá až do středověku. Už v té době lékaři s úspěchem nasazovali jílovou terapii při různých zažívacích potížích. Jíl totiž zažívací ústrojí dokonale pročistí a svým protizánětlivým působením pomůže zmírnit i případný zánět. Po zeleném jílu nemusíte sahat až, když přijde na nejhorší. Je výborný také jako podpůrný prostředek při pravidelném detoxu.

Zelený jíl

Jílová pasta na zuby

Vysoká čistota jílu, možnost vnitřního užívání a jeho účinky přímo vybízí k výrobě domácí masky. Používáte k čištění zubů kokosový olej? Pak není nic jednoduššího, než si do něj přidat větší špetku zeleného jílu. Nebo můžete jíl rozmíchat s trochou vody na hladkou pastu a vyčistit si zuby čistě jen s ním. Díky jeho protizánětlivým a dezinfekčním účinkům v něm získáte účinného spojence v boji proti kazům či krvácení dásní. Jíl má také mírně abrazivní účinek a proto zuby dokonale vyčistí a lehce vybělí, bez toho aniž by narušil zubní sklovinu.

Zelený jíl jako maska

To, že je tento jíl vhodný pro vnitřní užití neznamená, že jej nemůžete použít i z vnějšku. Právě naopak. Zelený jíl pokožku bez nežádoucího podráždění důkladně vyčistí do hloubky. Při smývání působí také jako velmi jemný peeling, odstraní odumřelé kožní buňky a pleť tak přirozeně rozzáří. Působí také proti vráskám a celkově pokožku zpevňuje. Pokud jej budete používat jako masku, nemusíte se omezovat jen na obličej. Zelený jíl má skvělé zpevňující účinky i na pokožku celého těla. Ne jen, že dokáže ošetřovanou pokožku výrazně zpevnit, ale pomáhá i bojovat s celulitidou a zjemňovat strije.

Zelený jíl – univerzální kosmetický přípravek

Dá se říct, že pokud budete mít doma zelený jíl, už si nemusíte pořizovat žádný další kosmetický přípravek. Můžete jej totiž použít nejen jako pastu na čištění zubů, jako masku na obličej a celé tělo, dokonce si s ním lze mýt vlasy nebo jej přidat do čisticí a detoxikační koupele. Zelený jíl je tak vhodný nejen pro kosmetické minimalisty, ale i pro všechny, co rádi cestují a nemůžou si dovolit s sebou vozit celou poličku kosmetických produktů.

Dávkování: 1/2 čajové lžičky jílu zalijte 0,2l čisté studené vody. Nechte odstát nejlépe přes noc a výluh konzumujte na lačný žaludek. Kúru držte po dobu maximálně 3 týdnů a poté udělejte 3 měsíční pauzu.

Nobilis Tilia Zelený jíl k vnitřnímu užití 100 g

Jemný zelený íl na vnútorné užitie Nobilis Tilia má výborné detoxikačné, prečisťujúce a protizápalové účinky na celý organizmus. Íl podporuje správne trávenie a pôsobí proti nechutenstvu, napomáha pri vyplavovaní škodlivých látok z tela a chráni organizmus pred nepriaznivými vplyvmi civilizačných chorôb.

Zelený íl má výborné absorpčné schopnosti, dokáže na seba naviazať nečistoty aj škodlivé toxické látky a odstrániť ich z tela, eliminuje zápaly a celkovo posilňuje imunitu aj odolnosť organizmu. Pri pravidelnom používaní zlepšuje trávenie, podporuje tvorbu žalúdočných štiav a pôsobí proti prekysleniu žalúdka a páleniu záhy. Íl mierni nechutenstvo a zlepšuje chuť do jedla.

Kvalitný francúzsky íl obsahuje množstvo minerálnych látok a stopových prvkov, ktoré celý organizmus čistia a zároveň ho udržiavajú zdravý a správne fungujúci. Zelený íl je tak výborným pomocníkom nielen pre jarnú detoxikáciu organizmu, ale aj pri náročnom stresujúcom životnom štýle a takisto v období viróz a prechladnutia. Íl telo prečistí, zbaví zápalu a ochráni pred jeho opätovným návratom.

Zelený íl - poklad z hlbín

Zelený íl vo svojej najčistejšej podobe. Tak čistý a jemný, že ho môžete bez obáv používať aj vnútorne. Doluje sa z veľkých hĺbok, a preto mu nehrozí znečistenie od rôznych pesticídov, hnojív a ďalších povrchových škodlivých látok. Tradícia vnútorného aj vonkajšieho používania ílu siaha až do stredoveku. Už v tej dobe lekári s úspechom nasadzovali ílovú terapiu pri rôznych tráviacich ťažkostiach. Íl totiž tráviace ústrojenstvo dokonale prečistí a svojím protizápalovým pôsobením pomôže tiež prípadný zápal zmierniť. Po zelenom íle nemusíte siahať až keď príde na najhoršie. Je výborný takisto ako podporný prostriedok pri pravidelnej detoxikácii.

Ílová pasta na zuby

Vysoká čistota ílu, možnosť vnútorného užívania a jeho účinky priamo vyzývajú k výrobe domácej masky. Používate na čistenie zubov kokosový olej? Potom nie je nič jednoduchšie, ako si do neho pridať väčšiu štipku zeleného ílu. Alebo môžete íl rozmiešať s trochou vody na hladkú pastu a vyčistiť si zuby čisto iba s ním. Vďaka jeho protizápalovým a dezinfekčným účinkom v ňom získate účinného spojenca v boji proti kazom či krvácaniu ďasien. Íl má tiež mierne abrazívny účinok a preto zuby dokonale vyčistí a jemne vybieli bez toho, aby narušil zubnú sklovinu.

Zelený íl ako maska

To, že je tento íl vhodný na vnútorné užitie neznamená, že ho nemôžete použiť aj zvonku. Práve naopak. Zelený íl pokožku bez nežiaduceho podráždenia dôkladne vyčistí do hĺbky. Pri zmývaní pôsobí tiež ako veľmi jemný peeling, odstráni odumreté kožné bunky a pleť tak prirodzene rozžiari. Pôsobí takisto proti vráskam a celkovo pokožku spevňuje. Pokiaľ ho budete používať ako masku, nemusíte sa obmedzovať len na tvár. Nielenže dokáže ošetrovanú pokožku výrazne spevniť, no pomáha tiež bojovať s celulitídou a zjemňovať strie.

Zelený íl - univerzálny kozmetický prípravok

Dá sa povedať, že pokiaľ budete mať doma zelený íl, už si nemusíte zaobstarávať žiadny ďalší kozmetický prípravok. Môžete ho totiž použiť nielen ako pastu na čistenie zubov, ako masku na tvár a celé telo, dokonca si s ním možno umývať vlasy alebo ho pridať do čistiaceho a detoxikačného kúpeľa. Zelený íl je tak vhodný nielen pre kozmetických minimalistov, ale aj pre všetkých, ktorí radi cestujú a nemôžu si dovoliť so sebou voziť celú poličku kozmetických produktov.

 


* povinné
** povinné, email nezveřejňujeme

* povinné

Související dotazy z poradny

Jak konzumovat (vnitřně užívat) zelený jíl?

Chci se zeptat, jestli se při vnitřním užití zeleného jílu Nobilis Tilia konzumuje i sedlina (jíl). Záleží ...

Vnitřní užití zeleného jílu při kojení a konzltace s pediatrem

Koupila jsem si zelený jíl k vnitřnímu užití Nobilis Tilis a na obalu je informace, že není vhodný pro kojící ...

Výrobce

Nobilis Tilia, s.r.o
Vlčí Hora 147
407 46 Krásná Lípa
Česká republika
www.nobilis-tilia-kosmetika.cz