Listopad s bio bavlnou Tierra Organica

Ručníky, osušky i povlečení z bio bavlny jsou mimořádně měkké a příjemné na omak, což v případě těchto produktů určitě oceníte.

sleva až-25%
Tato akce již skončila!

Proč je bio bavlna lepší?

Pěstování a výroba 'běžné' bavlny má obrovský vliv na životní prostředí i lidi, kteří se pěstováním a následným zpracováním živí. Při pěstování bavlny se totiž používají běžně zakázané chemické látky. Toxické složky se taktéž využívají i při jejím zpracování. Říká se, že při výrobě jednoho trička a jedněch kalhot padne zhruha 50 kilogramů pesticidů, hnojiv a dalších podobných chemikálií.

Oproti tomu, při produkci bio bavlny se žádné z těchto látek nepoužívají. Ale výhody bio bavlny nespočívají 'pouze' v ekologickém pěstování bez použití toxických chemikálií. Tím, že rostlina ani samotná bavlna nebyly ošetřeny chemikáliemi, zachovává si bio bavlna mimořádné vlastnoti. V porovnání s tou 'běžnou' je příjemnější na omak, je krásně měkká a přesto pevná a hodně savá. Tyto vlastnosti obzvlášť oceníte, pokud si z bio bavlny pořídite ručník, osušku, ložní prádlo nebo kuchyňskou utěrku.