Obklopte se léčivými vůněmi

Vůně dokáží doslova kouzla - umí vyvolat vzpomínky, zklidnit mysl, zvednout náladu, navodit spánek, probudit sympatie. A čistě přírodní vůně dokáží i léčit.

sleva až-20%
Tato akce již skončila!

Obklopte se léčivými vůněmi

Vůně dokáží doslova kouzla - umí vyvolat vzpomínky, zklidnit mysl, zvednout náladu, navodit spánek, probudit sympatie. A čistě přírodní vůně dokáží i léčit. Doslova. Éterické oleje jsou totiž koncentrátem léčivých sil dané rostliny a i pouhé vdechování jejich vůně působí blahodárně nejen na duši, ale také na fyzické tělo.

Provoňte si dům s Taoasis

Taoasis je německá aromaterapeutická značka, která nabízí éterické oleje v bio kvalitě nebo s certifikací Demeter. Máte tak záruku, že váš olej nepochází z rostlin plných pesticidů a jiných chemických látek. A pro ty, kteří neumí nebo nechtějí míchat vlastní voňavé směsi, má Taoasis v nabídce mnoho již hotových. Jsou to směsi čistých éterických olejů v alkoholu, který usnadňuje jejich rovnoměrné odpařování. Některé směsi jsou vytvořeny přímo tak, aby řešily i konkrétní problém - dobrý spánek, povzbuzení koncentrace nebo léčba nachlazení. Jiné jsou meditační - zklidní mysl a naladí vás třeba při cvičení jógy nebo povzbudí ke kreativní práci. A některé jsou prostě jen krásné - to platí zejména o těch vánočních, které vykouzlí naprosto dokonalou atmosféru a ještě všechny přítomné dobře naladí.Protože vůně na nás působí daleko víc než si myslíme. A o vánočních vůních to platí obzvlášť.

Ten nejkrásnější bytový doplněk…

… je beze sporu aromalampa. Ty od německé firmy Kerzenfarm jsou krásné i samy o sobě, ale přidejte mihotavé světlo svíčky a krásnou vůni a máte ztělesnění kouzla domova. Nebo skvělý dárek. Aromalampa je stále ten nejoblíbenější prostředek pro amatérskou práci s éterickými oleji, protože použití je velmi snadné, náklady mizivé a efekt veliký.

Kapsle do aromalampy

Vosková kapsle do aromalampy vypadá jako malá barevná svíčka, jenže nemá knot. Je obohacená o éterické oleje, které se při rozpouštění vosku uvolňují. Kapsli jednoduše vložíte do aromalampy do nádobky na vodu. Vosk se nevyvaří, použití je tak daleko pohodlnější a bezpečnější. Po celou dobu, kdy pod ním hoří svíčka, se z vosku uvolňují éterické oleje. Ve chvíli, kdy se vůně vyčerpá, nechte vosk vychladnout a pak jej snadno z nádobky vyloupnete. Můžete ho i zrecyklovat. Nakapte do něj jakýkoliv další éterický olej a provoňte si domov právě tím, na co máte náladu.

Berete aromaterapii vážně? Pak chcete difuzér!

Difuzér - na rozdíl od aromalampy - totiž oleje nezahřívá, tudíž zachová všechny jejich vlastnosti v nezměněné kvalitě a síle. Což ve chvíli, kdy chcete přece jen trochu víc než si jen provonět pokoj, velmi oceníte. Rozdíl v efektu je totiž značný, teprve s difuzérem začnete opravdu vnímat, jak moc na nás mohou éterické oleje působit. Navíc je použití naprosto bezpečné, manipulovat s ním mohou i děti a nemusíte hlídat ani je, ani difuzér - ten se totiž sám vypne ve chvíli, kdy voda dojde. A nádherné světelné efekty jsou příjemný bonus, který oceníte zejména při usínání nebo jako romantický doplněk do ložnice.