Amarantový olej 50 ml

Amarantový olej 50 ml

  • Bez DPH 207 Kč

Za studena lisovaný amarantový olej je nejenom skvělým potravinovým doplňkem, ale také aktivně zklidňuje a zjemňuje pleť. Při vnitřním užívání přispívá k posílení imunity.

Náhled složení

kompletní složení
  • Výborné
  • Velmi dobré
  • Přijatelné
  • Špatné
  • Nepřijatelné

Za studena lisovaný amarantový olej je nejenom skvělým potravinovým doplňkem, ale také aktivně pečuje o přecitlivělou pokožku celého těla. Pleť zjemňuje, zklidňuje, mírní začervenání i nepříjemné pnutí pokožky. Při vnitřním užití působí pozitivně na imunitu, zlepšuje tvorbu červených krvinek a pomáhá bojovat se záněty.

Amarantový olej je bohatý na vysoký podíl vitaminů řady B, také vitaminů E a D, rostlinného skvalenu, nenasycených mastných kyselin a dalších prospěšných látek. Právě skvalen pokožku skvěle regeneruje, posiluje ji a chrání před podrážděním. Olej tak můžete bez obav použít i na tu nejcitlivější pleť, které dodá potřebné živiny a navíc ji zklidní bez nepříjemného pocitu umaštění.

Při vnitřním užití podporuje amarantový olej odolnost organismu, chrání jej nejenom před nemocemi, ale také negativními účinky stresu. Pomáhá při zátěžových situacích, mírní únavu a zlepšuje činnost metabolismu. Olej je také vhodným doplňkem při léčbě zánětů uvnitř těla i na pokožce, organismus regeneruje a činí jej odolnějším.

Co je to amarant?

Česky se mu říká i laskavec. Což je druh trávy, která se tak nějak podobá obilí. Vysoká, jednoletá, používají se hlavně semena. Jak říkáme, prostě takové obilí. Hodně ceněný byl amarant u dávných civilizací Latinské Ameriky, u Májů, Inků a Aztéků. Hlavně proto, že amarant patří mezi velmi výživné potraviny, dokáže zahnat hlad a zaplnit bříška i v celkem malém množství. Navíc je velmi nenáročný na pěstování, není třeba se o něj přehnaně starat a vesele si roste i na místech, kde toho moc jiného třeba ani neroste. Klidně si ho můžete vysadit na zahrádce, ze začátku se o něj trošku postaráte a pak už se ho nezbavíte. Je odolný, vypudí i plevel, přežije i v kompostu. Mayové ho proto nazvali jako "amarant", což znamená "nesmrtelný". Taková odolnost a vysoká výživnost jsou od amarantu laskavé, hlavně v období nepříznivé úrody, a proto se mu hezky česky říká laskavec.

Amarantový olej

A co amarantový olej?

Amarantový olej samozřejmě přebírá řadu vlastností od samotného laskavce. Amarantový olej je tak velmi výživný a dokáže zvýšit výživové vlastnosti pokrmů, pokud je používán pro dochucení a finální úpravu jídla. Zajímat by vás ale měly i vlastnosti amarantového oleje při péči o pokožku. Olej z laskavce obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin a také celkem hodně rostlinného skvalenu. Ten je svým složením podobný přirozenému mazu lidské pokožky, stejně jako jojobový olej. Díky tomu je pokožkou velmi dobře snášen, pomáhá promastit suchou pokožku a navrací jí rovnováhu. Citlivou pleť uklidňuje, mastnou normalizuje a pomáhá bojovat proti nadměrnému maštění.

Suchá, slabá, vrásky

Amarantový olej využijete především pro péči o suchou a náročnou zralou pokožku. Olej pomáhá pleť vyživovat, dodává jí vitaminy a minerály. Zjemňuje stávající vrásky a pomáhá obnovovat přirozené regenerační procesy v pleti. Navíc má amarant silně antioxidační účinky, posiluje pleť proti působení volných radikálů, a amarantový olej tak předchází předčasnému stárnutí pleti a vzniku dalších vrásek. Pro suchou, citlivou a zralou pleť je amarant úplným zázrakem. Využijete ho samostatný i jako součást pečující kosmetiky.

Na co využijete čistý amarantový olej?

Jako pečující olej na pleť. Zvláčňuje pleť, působí proti vráskám, je vhodný i na akné, ekzémy a další kožní problémy. Udržuje pleť v rovnováze a zjemňuje ji.

Jako extra péče o pleť. Amarantový olej je vhodný jako přísada do domácích masek, smíchejte lžičku amarantového oleje a zeleného jílu, získáte tak čistící masku pro problematickou pleť, která ale zároveň pečuje a je vhodná i pro citlivou a suchou pokožku.

Jako pravidelná péče o vlasy. Zkuste amarantový olej jako masku, naneste ho vlasy a nechte působit alespoň hodinu. Poté smyjte šamponem. Nebo aplikujte pár kapek amarantového oleje do konečků ještě vlhkých vlasů po každém mytí.

Jako masážní olej. Amarantový olej má hustější konzistenci a je lepší ho kombinovat s některým z lehčích olejů, třeba s hroznovým. Získáte tak unikátní masážní směs vhodnou pro suchou a citlivou pokožku. Amarantový olej nejen masíruje, ale zároveň pečuje a uklidňuje.

Použití: Pár kapek oleje aplikujte ráno a/nebo večer na čistou odlíčenou pokožku obličeje i celého těla a lehce rozetřete.

Dávkování: Při vnitřním užití konzumujte 1-2 lžičky oleje denně společně s jídlem. Olej není vhodný pro děti do 3 let.

Detailní složení a vlastnosti

Složení: Amarantový olej za studena lisovaný

Konzistence: olejová

Obal: kovový

Přebal: papírový

Složení: bez parabenů, bez parfemace, hypoalergenní, vhodné pro vegany

Specifická označení: tradiční ruská medicína

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni:

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY:

Související dotazy z poradny