TeaTao Zelený čaj Ceremonial Matcha Pinnacle 50 g

TeaTao Zelený čaj Ceremonial Matcha Pinnacle 50 g

  • Značka: TeaTao
  • Balení: 50 g
  • Dostupnost: Skladem 1 - 2 ks
  • Bez DPH 626 Kč

Ceremonial Matcha Pinnacle TeaTao je vysoce exkluzivní typ zeleného japonského čaje určeného speciálně pro výjimečné události, které je vhodné ozvláštnit provedením tradičního čajového obřadu. Při tomto obřadu je čajový prášek rozmícháván v misce bambusovou metličkou a vzniká tak sametově jemný, osvěžující a povzbuzující nápoj.

Matcha je nejstarší odrůdou zastiňovaných japonských zelených čajů, které se tradičně, více než 800 let, používají při zenových buddhistických ceremoniích. Je vhodný nejen pro přípravu teplých i studených nápojů, ale má také široké využití v kuchyni při přípravě různých pokrmů, jenž ozvláštňuje temně zelenou barvou a zvyšuje jejich výživovou hodnotu. Jeho nálev je trávově zelený a má plnou a hutnou chuť.

Matcha je druh zeleného čaje, který se od ostatních zelených čajů liší tím, že je čtyři týdny před sklizní zastíněn tak, aby se k němu dostalo minimum světla. To způsobí, že si rostliny čajovníku vynahrazují jeho nedostatek vydatnou produkcí chlorofylu. Po sklizení jsou čajové lístky rozemlety na žulových mlecích kamenech a pomocí prosívání přes několik dřevěných sítek se získává tento velmi jemný pudrový prášek.

Na rozdíl od běžných listů zeleného čaje, které se po vyluhování vyhazují, listy matchy se našlehají s vodou a konzumují se. Pitím čaje matcha dochází ke konzumaci antioxidantů ze zeleného čaje, vitaminů, minerálů a vlákniny ve vyšší koncentraci. Matcha také obsahuje velké množství L-theaninů, jedinečných přírodních aminokyselin, které se vyskytují téměř výlučně v zeleném čaji, a také teofylinu, který má podobné účinky jako kofein. Má se za to, že tyto látky společně pomáhají udržovat vyšší duševní jasnost a energii. Chlorofyl kromě sytě smaragdově zelené barvy propůjčuje Matcha prášku i silně antioxidační a energizující účinky. Kromě celkové regenerace a zvýšení vitality pomáhá Matcha čaj posílit soustředěnízlepšovat paměť a přirozeně pozvednout náladu.

Příprava: Rozšlehejte 3 gramy Matcha prášku v 0,3 litru vlažné vody nebo mléka. Podle chuti můžete lehce přisladit.

Skladování: Uchovávejte v chladnu, suchu a temnu.

Tip: Matcha prášek lze použít také pro výrobu zmrzliny, do různých dezertů, smoothie, nealkoholických ovocných nápojů, čokolád a dalších pokrmů.

Pravdivé složení a vlastnosti

Složení: Zelený čaj Matcha

Konzistence: sypká

Obal: plastový

Potraviny: jednodruhové

Složení: vhodné pro vegany

Výrobce: FLEET s.r.o., Milešovská 6, 130 00 Praha 3 - Vinohrady Česká republika,

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni:

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY:

Nenašli jste to pravé? Co tohle?