Mastic spa

Sodis Laboratories jsou výrobcem kosmetiky Mastic Spa, kosmetiky založené na použití mastichy. Pro vznik značky Mastic Spa měl zásadní význam Ioannis Sodis, průkopník a vizionář, který úspěšně vyvinul první novodobý kosmetický produkt z mastichy, a sice zubní pastu Masticdent. Sodisova rodina má dlouhou tradici ve využití mastichy pro kosmetiku a ve farmacii. Jejich první lékárna a drogérie byla založena již v roce 1875. 

Masticha je skutečně ojedinělým produktem ve světovém měřítku. Tato pryskyřice stromu řečík lentišek se ve své účinné formě získává na jediném místě na světě, v jižní části ostrova Chios, v oblasti nazývané Mastichochoria. Ještě nikdo spolehlivě nezjistil, proč právě zdejší pryskyřice má takové účinky a proč stejný strom neplodí stejnou surovinu nejen kdekoli jinde na světě nebo ve Středomoří, ale dokonce ani o pár kilometrů dál mimo specifickou oblast. A tato výjimečnost platí už od starověku, kdy byla masticha ceněna jako přísada do jídel a kosmetiky i jako první evropská žvýkačka. Masticha je zmiňována mnohými historiky, obchodoval s ní Kryštof Kolumbus a platila se zlatem.

Kosmetika s mastichou Mastic Spa je vhodná pro všechny typy pleti, Masticha má výrazné antibakteriální i antiseptické účinky, a díky tomu je pokožka krásná a čistá. Navíc podporuje i regeneraci, a přispívá tak i k boji proti předčasnému stárnutí pokožky. Masticha je jedna ze základních složek přírodní kosmetiky Mastic Spa. Vyberte si z rozsáhlého sortimentu a poznejte blahodárné účinky mastichy na vlastní kůži.

Filtrovat produkty