Vedic Aroma

Aromaterapie byla hojně používána již před tisíci lety, zejména ve starověké indické kultuře, v Číně, Egyptě, Babylonu nebo řeckými a románskými civilizacemi. Své znovuzrození zažila ve 20. století, kdy ji "oživil" francouzský lékař jménem Valnet, který bývá nazýván otcem moderní aromaterapie. Základy, které byly položeny před tak dávnou dobou, využívá ke tvorbě čistě přírodních vůní i švýcarská společnost Vedic Aroma. Vychází zejména z učení tradičního indického lékařství, ajurvédy. Aplikováním tohoto holistického přístupu se svými kompozicemi snaží dosáhnout psychické harmonie a napomoci také fyzickému zdraví.

Pro výrobu vonných kompozic jsou používány organicky certifikované nebo z volné sklizně získávané oleje, které jsou výjimečné svou čistotou a vysokou kvalitou. Oleje jsou pomalu destilovány při nízké teplotě a nízkém tlaku, aby nedošlo k narušení účinných složek. Jsou pěstovány výhradně bez používání chemických látek podle přísných standardů ekologického zemědělství. Takovéto oleje jsou vybírány s velikou pečlivostí od výrobců z mnoha zemí po celém světě, přičemž přednost je dávána menším rodinným podnikům a důraz je kladen na zaručitelnost zdrojů. 

Vedic Aroma nabízí podle koncentrace esenciálních olejů v alkoholu či hydrolátu několik variant vůní, klasicky rozdělených na:

  • Parfémy (obsahují 15-40 % podílu vonných látek)
  • Parfémové vody - Eau de Parfum (obsahují 10-20 % vonných látek)
  • Toaletní vody - Eau de Toilette (obsahují 5-15 % vonných látek) 
  • Osvěžující parfémové vody - Eau de Fraicheur (obsahují 3-12 % vonných látek)
  • Kolínské vody - Eau de Cologne (obsahují 3-8 % vonných látek)

V nabídce vůní této značky rovněž nalezneme parfémy na olejové bázi bez alkoholu. Jako základový olej je používán čistý, vysoce kvalitní a bio certifikovaný jojobový olej.

Filtrovat produkty
Složení
Specifická označení