/    /    /    /  

Nobilis Tilia Lněný olej 100 ml

Značka:
Množství: 100 ml
Dostupnost: Skladem 3 - 5 ks
Kategorie: Podrážděná pokožka, Lněný olej
Hodnocení:
zatím nehodnoceno
Cena
154
ks
Bez DPH 134 Kč

Nobilis Tilia Lněný olej 100 ml

Za studena lisovaný lněný olej Nobilis Tilia má výborné zklidňující a regenerační účinky na pokožku díky vysokému podílu nenasycených mastných kyselin. Olej chrání pleť před působením volných radikálů, posiluje ji a aktivně regeneruje. Díky léčivým vlastnostem je mimořádně vhodný pro ošetření citlivé pokožky trpící na časté podráždění, alergie a ekzémy.

Lněný olej obsahuje množství nenasycených mastných kyselin, které vyživují pokožku do hloubky, dodávají jí tolik potřebnou hydrataci a zároveň zklidnění. Olej má tak skvělé regenerační schopnosti, léčí záněty, ekzémy, akné, ale i lupénku a jiná kožní onemocnění. Zároveň chrání pleť před ztrátou elasticity, známkami stárnutí, a tím pádem i před vznikem vrásek.

Vzhledem k vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin je olej vhodný i pro vnitřní užití, stabilizuje hladinu cholesterolu v krvi a podporuje zdraví cév. Pravidelná konzumace oleje harmonizuje zažívání, působí proti nechutenství a také eliminuje záněty v těle.

Len setý – skromná univerzální rostlinka

Len setý známe asi všichni už od malička z kreslené pohádky o krtečkovi. Konkrétně tedy z dílu, kde si len vysadil a celou dobu o něj pečoval, aby si z něj později mohl krásné modré kalhoty. S kapsami. Len je totiž báječná rostlina s všestranným využitím. Lněné textilní vlákno se získává z jeho stonku, na kterém rostou blankytně modré květy, které dozrají v tobolky, v nichž se nachází právě lněné semínko, ze kterého se lisuje lněný olej.

Lahvičky s olejem

Lněný olej na citlivou, suchou a stárnoucí pleť

Olej z lněných semínek se pyšní vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin a také silně regeneračního vitaminu E. Díky tomu je přesně tím pravým pro sušší typ pleti, na které se už začínají pomalu objevovat první vrásky. Nenasycené mastné kyseliny jsou taktéž výborné pro citlivou pleť náchylnou na podráždění nebo narušenou lupénkou či ekzémem, ta totiž často trpí nedostatkem právě nenasycených mastných kyselin a kvůli tomu je i více náchylnější k podráždění a kožním nemocem.

Lžička lněného oleje denně jako prevence proti rakovině

Obsažené nenasycené mastné kyseliny totiž nepůsobí blahodárně jen na pleť, při vnitřním užití lněného oleje pomáhají i zevnitř. Působí totiž jako takový ochránci všech buněk v těle. Jsou totiž součástí buněčné membrány, která hlídá, aby přes ni prošly jen potřebné účinné látky, ale ty škodlivé zůstaly venku. Nedostatek nenasycených mastných kyselin tedy může způsobit napadání buněk škodlivými látkami a tvorbu škodlivých enzymů, které mohou mít vliv na nádorové bujení.

Lněný olej proti zácpě

Lněný olej vám pomůže rozhýbat střeva při nepříjemné vleklé zácpě. Změkčuje totiž stolici a usnadňuje tak její průchod zažívacím systémem. Abyste si blahodárných účinků lněného oleje co nejvíc užili, konzumujte jej nejlépe za syrova. Při tepelné úpravě totiž o své účinky přichází. Můžete si jej dát ráno jen tak na lžičku, nebo si s ním pokapat zeleninový salát.

Použití: Pár kapek oleje naneste ráno a/nebo večer na čistou odlíčenou pokožku obličeje a lehce rozetřete.

Dávkování: Při vnitřním užití konzumujte 1 čajovou lžičku oleje 30 minut před jídlem po dobu alespoň 3 týdnů.

Upozornění: Lněný olej uchovávejte v lednici.

Nobilis Tilia Lněný olej 100 ml

Za studena lisovaný ľanový olej Nobilis Tilia má výborne upokojujúce a regeneračné účinky vďaka vysokému podielu nenasýtených mastných kyselín. Olej chráni pleť pred pôsobením voľných radikálov, posilňuje ju a aktívne regeneruje. Vďaka liečivým vlastnostiam je mimoriadne vhodný na ošetrenie citlivej pokožky trpiacej častým podráždením, alergiami a ekzémami.

Ľanový olej obsahuje množstvo nenasýtených mastných kyselín, ktoré vyživujú pokožku do hĺbky, dodávajú jej tak potrebnú hydratáciu a zároveň upokojenie. Olej tak má vynikajúce regeneračné schopnosti, lieči zápaly, ekzémy, akné, no aj lupienku a iné kožné ochorenia. Zároveň chráni pleť pred stratou elasticity, známkami starnutia a tým aj pred vznikom vrások.

Vzhľadom na vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín je olej vhodný aj na vnútorné použitie, stabilizuje hladinu cholesterolu v krvi a podporuje zdravie ciev. Pravidelná konzumácia oleja harmonizuje trávenie, pôsobí proti nechutenstvu a takisto eliminuje zápaly v tele.

Ľan siaty – skromná univerzálna rastlinka

Ľan siaty od malička asi všetci poznáme z kreslenej rozprávky o krtkovi. Konkrétne teda z dielu, kde si ľan vysadil a celý čas sa oň staral, aby si z neho neskôr mohol dať urobiť krásne modré nohavice. S vreckami. Ľan je totiž vynikajúca rastlina s všestranným využitím. Ľanové textilné vlákno sa získava z jeho stonky, na ktorej rastú blankytne modré kvety. Tie dozrejú do toboliek, v ktorých sa nachádza pravé ľanové semienko a z neho sa lisuje ľanový olej.

Ľanový olej na citlivú, suchú a starnúcu pleť

Olej z ľanových semienok sa pýši vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín a takisto silno regeneračného vitamínu E. Vďaka tomu je presne tým pravým pre suchší typ pleti, na ktorej sa už začínajú pomaly objavovať prvé vrásky. Nenasýtené mastné kyseliny sú tiež výborné na citlivú pleť náchylnú na podráždenie alebo narušenú lupienkou či ekzémom, tá totiž často trpí nedostatkom práve nenasýtených mastných kyselín a kvôli tomu je aj viac náchylná na podráždenie a kožné choroby.

Lyžička ľanového oleja denne ako prevencia proti rakovine

Obsiahnuté nenasýtený mastné kyseliny nepôsobia blahodarne iba na pleť, no pri vnútornom užití ľanového oleja pomáhajú aj zvnútra. Pôsobia totiž ako takí ochrancovia všetkých buniek v tele, pretože sú súčasťou bunkovej membrány, ktorá stráži, aby cez ňu prešli iba potrebné účinné látky a tie škodlivé zostali vonku. Nedostatok nenasýtených mastných kyselín teda môže spôsobiť napadanie buniek škodlivými látkami a tvorbu škodlivých enzýmov, ktoré môžu mať vplyv na nádorové bujnenie.

Ľanový olej proti zápche

Ľanový olej vám pomôže rozhýbať črevá pri nepríjemne zdĺhavej zápche. Zmäkčuje totiž stolicu a uľahčuje tak jej priechod tráviacim systémom. Aby ste si blahodarné účinky ľanového oleja čo najviac užili, konzumujte ho najlepšie za surova. Pri tepelnej úprave totiž o svoje účinky prichádza. Môže si ho dať ráno iba tak na lyžičku, alebo si ním pokvapkať zeleninový šalát.

 


* povinné
** povinné, email nezveřejňujeme

* povinné

Vlastnosti

INCI: Linum Usitatissimum Seed Oil
i
i

konzistence: olejová
obal: skleněný
užití: vnější

Výrobce

Nobilis Tilia, s.r.o
Vlčí Hora 147
407 46 Krásná Lípa
Česká republika
www.nobilis-tilia-kosmetika.cz