Saloos Kokosový olej, bio 250 ml

Saloos Kokosový olej, bio 250 ml

  • Bez DPH 209 Kč

Kokosový olej má velmi široké spektrum využití. Lze jej využít nejen na vaření ve zdravé kuchyni, ale také pro péči o celé tělo. Je velmi jemný, a proto se hodí i pro ošetření citlivé dětské pleti.

Náhled složení

kompletní složení
  • Výborné
  • Velmi dobré
  • Přijatelné
  • Špatné
  • Nepřijatelné

Kokosový olej od Saloos má velmi široké spektrum využití. Lze jej využít nejen na vaření ve zdravé kuchyni, ale také pro péči o pokožku celého těla i vlasy. Je velmi jemný, a proto se hodí i pro ošetření citlivé dětské pleti. Má vynikající schopnost pronikat hluboko do spodních vrstev pokožky, kde uzamyká potřebnou hydrataci a výživu. Vytváří na pokožce ochranou hydrolipidovou vrstvu, která ji chrání před vysušováním a poškozením vnějšími vlivy.

Čistý kokosový olej má univerzální využití v péči o pokožku. Je skvělý pro odlíčení a vyčistění pleti. Pokožku celého těla vyživuje, podporuje její regeneraci a chrání ji. Kokosový olej totiž působí skvěle antibakteriálně a antimykoticky, hodí se tak pro ošetření pokožky trpící na mykózy či jiné kožní problémy.

Při vnitřním užití je vynikající jako podpůrný prostředek proti kvasinkovým onemocněním. Uplatňuje se i při redukčních dietách, protože dokáže oddálit pocit hladu. Kokosový olej je vhodný také pro kojící matky, zkvalitňuje totiž mateřské mléko. Je stabilní i při vysokých teplotách, a díky tomu je vhodný ke smažení i pečení.

Univerzální produkt i surovina

Kokosový olej v bio kvalitě je jedním z vůbec nejprodávanějších a nejoblíbenějších výrobků. Je totiž velice multifunkční a lze jej využít pro mnoho různých účelů. Kokosový olej funguje skvěle samostatně, ale lze jej také přimíchat do dalších přípravků na tělo či pokožku obličeje nebo jej využít ke tvorbě vlastní přírodní kosmetiky. 

Kokosový olej

Ideální volba pro suchou pokožku

Kokosový olej má optimální složení mastných kyselin a je ideálním přípravkem na vysušenou a namáhanou pokožku. Můžete jej používat lokálně například na suché lokty či kolena nebo v tenké vrstvě místo vašeho oblíbeného tělového mléka. Kokosový olej vaši pokožku nejen zvláční a dodá jí elasticitu, ale zároveň krásně a dlouho voní.

I na citlivou pleť

Kokosový olej je velice dobře snášen, proto se nemusíte bát jej použít na citlivou či reaktivní pokožku. Dokáže naopak účinně zmírnit podráždění a je vhodný také pro děti. Olej proniká hluboko do spodních vrstev pokožky a dodává jí výživu. Zároveň vytváří hydrolipidovou vrstvu na povrchu kůže, a chrání ji tak před nepříznivými vnějšími vlivy.

Na vlasy i do kuchyně

Péče o tělo ale není jediná oblast, kde se kokosový olej uplatní. Je také skvělý ve formě regeneračního zábalu na poškozené a namáhané vlasy. Mimo to jej můžete použít i pro bělení zubů a je skvělým pomocníkem také v kuchyni.

Použití: Olej je možné používat při vaření, pečení, ale i k ošetření pokožky či vlasů.

Tip: Kokosový olej lze také použít na čištění zubů nebo jako přírodní antiperspirant. Je vhodný také jako péče po opalování.

Upozornění: Kokosový olej je komedogenní, nepoužívejte jej proto na pokožku obličeje. Pokud si s kokosovým olejem odličujete pleť, vždy olej smyjte vodou.

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni:

Je olej lisovaný za studena? / Věra 4. 2. 2015 21:31

Dobrý den, je tento olej lisovaný za studena? Děkuji

Re: Je olej lisovaný za studena? / Markét 7. 6. 2015 11:50

Ano je.

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY:

Související dotazy z poradny

Nenašli jste to pravé? Co tohle?