Taoasis Mandarinka zelená, Baldini Bio Demeter 5 ml

Taoasis Mandarinka zelená, Baldini Bio Demeter 5 ml

Zelená mandarinka má jiskřivou, kyselejší vůni než zralá mandarinka. Působí dezinfekčně, antisepticky a protikřečově, mírní nevolnost a nechutenství, a navíc je vhodná i pro péči o pleť, při celulitidě nebo striích.

Náhled složení

  • Výborné
  • Dobré
  • Přijatelné
  • Špatné
  • Nepřijatelné
Detailní složení

Éterický olej Baldini zelená mandarinka má oproti klasické zralé mandarince výrazně kyselejší vůni. I tak jsou v ní ale patrné sladké tóny, které se mísí s těmi kořeněnými. Zelená mandarinka má výborné dezinfekční či antiseptické účinky. Příjemně vás osvěží, působí jako přírodní antidepresivum a doporučuje se při stresu a vyčerpání. Navíc patří mezi esenciální oleje, které jsou vhodné i pro malé děti.

Svěží vůně zelené mandarinky vás zklidní, pomůže vám se uvolnit a užít si nerušenou relaxaci. Má protikřečové účinky a uvolní napjaté a namožené svaly. Je však známá také svým pozitivním působením na trávicí a zažívací systém. Je vhodná při nechutenství či nevolnosti a díky svým projímavým účinkům ji lze využít při zácpě. Mandarinka zelená se ale uplatní i v péči o pleť, a to hlavně o tu mastnou či problematickou. Také pomáhá zmírnit projevy celulitidy a používá se na pokožku při výskytu strií.

Použití: Pár kapek éterického oleje nakapejte do vody v aromalampě, zapalte svíčku a nechte odpařovat. Nenechávejte hořet bez dozoru. Počet kapek volte podle velikosti místnosti, v menších prostorách postačí bohatě dvě kapky, ve větších použijte maximálně 5 kapek. Berte v potaz velikost nádržky aromalampy a její vzdálenost od plamene. U menšího objemu nekapejte více než tři kapky. Používejte v rámci zachování účinnosti éterické oleje a jejich směsi tak, abyste je vzájemně střídali. Je vhodný také do difuzéru.

Upozornění: Éterický olej mohou používat těhotné ženy od ukončeného třetího měsíce gravidity v polovičním ředění (ne na více než 30 minut, s přestávkami, do menší nádržky aromalampy maximálně jednu kapku, do větší kapky 2). Do masážního oleje používejte v ředění 25 kapek éterického oleje na 100 ml rostlinného oleje. Neaplikujte na kůži bez zředění v nosném (rostlinném oleji), chraňte lahvičku před dětmi a nevystavujte ji slunečnímu záření, dlouhodobé přítomnosti vzduchu a tepla, protože se tak snižuje životnost éterického oleje. Citrusové éterické oleje působí fototoxicky. Éterický olej lze používat v přítomnosti dětí od tří let věku. Nevystavujte kůži po aplikaci éterického oleje mandarinka nejméně na 12 hodin přímému slunečnímu záření a nechoďte do solária.

Aromaterapeutické účinky: celulitida, mastná pleť, problematická pleť a akné, stres a úzkost, svalové napětí a křeče, žaludeční problémy

Výrobce: TAOASIS GmbH, Dahlbrede 3, 32758 Detmold Německo, http://taoasis.com/

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni:

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY:

Nenašli jste to pravé? Co tohle?