Chaudhary Biosys Máta luční, arvensis 10 ml

Chaudhary Biosys Máta luční, arvensis 10 ml

Éterický olej z máty luční působí příznivě při rýmě a nachlazení a má protizánětlivé účinky. Podporuje trávení a pomáhá při nevolnostech. Lze jej využít pro osvěžující masáže.

Náhled složení

  • Výborné
  • Dobré
  • Přijatelné
  • Špatné
  • Nepřijatelné
Detailní složení

Chaudhary Biosys Máta luční je esenciální olej z máty, který roste v celé oblasti Himalájí až do nadmořské výšky 3000 m n. m. Je oblíbenou součástí pokrmů i čajů, avšak své místo má také v nepálské a tibetské medicíně. Vůně máty luční je velice příjemná a lehká.

Máta luční je často využívána k inhalaci při onemocněních dýchacího systému, zejména pak rýmě či nachlazení. Ulevuje od ucpaných dýchacích cest a zmírňuje dráždivý kašel. Má přirozené antibakteriální vlastnosti a odstraňuje příznaky zánětlivých obtíží.

Éterický olej z máty luční také příznivě ovlivňuje trávicí trakt a oceníte jej při nevolnostech například během cestování. Posiluje trávení a pomáhá při průjmech či žaludečních potížích. Lze jej použít pro osvěžující masáže unaveného svalstva, kdy ulevuje od bolestí a přináší uvolnění.

Použití: Pár kapek oleje nakapejte do vody v aromalampě, zapalte svíčku a nechte odpařovat. Nenechávejte hořet bez dozoru.

Tip: Pár kapek éterického oleje můžete přidat do čistého rostlinného oleje či krému, a vytvořit si tak vlastní jedinečnou vůni.

Upozornění: Éterický olej není vhodný pro použití v těhotenství a pro děti do 10 let věku. Neužívejte dlouhodobě. Éterický olej neaplikujte na pokožku nezředěný.

Aromaterapeutické účinky: bolest hlavy a migréna, nachlazení a viróza, svalové napětí a křeče, žaludeční problémy

Výrobce: Chaudhary Biosys (Nepal) Pvt. Ltd., Khumaltar-15, P. O. Box 8975 EPC 1352 Lalitpur Nepál, www.biosysnepal.com

Nenašli jste to pravé? Co tohle?