Výprodej Olej pro tetování hennou na ruce i tělo 6 ml

Výprodej Olej pro tetování hennou na ruce i tělo 6 ml

  • Značka: ostatní
  • Balení: 6 ml
  • Info:Zboží je trvale vyřazeno.

Henna (hindsky Mehandi) je nízký keřík (pocházející z oblasti východního Středomoří a subtropické Asie), jehož listy a výhonky se suší a drtí na prášek. Henna má stahující a chladivé účinky a proto se výtažek z této rostliny hojně využívá v přípravcích pro péči o pleť. V Evropě je henna známa spíše jako barva na vlasy. Tetování hennou má svůj původ v severní Africe (Berbeři), kde se používá symbol

Henna (hindsky Mehandi) je nízký keřík (pocházející z oblasti východního Středomoří a subtropické Asie), jehož listy a výhonky se suší a drtí na prášek. Henna má stahující a chladivé účinky a proto se výtažek z této rostliny hojně využívá v přípravcích pro péči o pleť. V Evropě je henna známa spíše jako barva na vlasy. Tetování hennou má svůj původ v severní Africe (Berbeři), kde se používá symbolů a symboliky barev jako ochrany před negativními vlivy. Zkrášlování má magický, hlubší význam. Ve 12. století se dostalo toto umění do Indie, kde bylo velmi rychle rozšířeno a používá se hojně především při slavnostních příležitostech. Zdobí se především ruce, paže, nohy i chodidla, vyobrazené symboly přinášejí lásku, krásu, zdraví, plodnost, blahobyt. Červená je v Indii považována za příslib štěstí.

Použití: Místo na těle, které chceme zdobit, nejprve mýdlem umyjeme, pak potřeme olejem, který roztahuje póry na kůži a tím umožní lepší vsáknutí a zapravení pasty do pokožky. Ihned po potření olejem aplikujte pastu z henny. Pastu připravíme smícháním prášku s takovým množstvím černého čaje, nebo kávy, aby vznikla směs konzistence kečupu. Necháme ji 2 hodiny odležet. Z igelitového sáčku jednoduše vyrobíme kornoutek, který naplníme pastou. Těsně před aplikací na pokožku, potřeme vybrané místo olejem (nutno dokoupit samostatně), odstřihneme špičku aplikačního kornoutu a můžeme začít. Buď vytváříme ornamenty vlastní, nebo je možné použít šablony různých typů a vzorů. Vzniklý ornament necháme co nejdéle zaschnout (3 - 8 hodin), až do té doby, než se henna začne drolit a odloupávat. Zbytky henny pak odrolíme a pokožku lehce omyjeme vodou. Je dobré pak již kůži neumývat mýdlem(4 - 6 hodin). Tetování vydrží na kůži 4 -7 dní. Délka trvání ozdoby a intenzita barev závisí na množství pigmentu v kůži každého člověka individuálně.

Upozornění: Popisek může obsahovat chyby, například ve složení. Pokud jste našli v popisku chybu, kontaktujte nás prosím jednou z následujících možností - kontakt.

Vlastnosti

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni:

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY: