Vytvořte si svůj seznam přání a pošlete ho Ježíškovi
Prohlédněte si vaše seznamy přání
Vánoční BiOOO dny dopravy zdarma

Ayurlabs India

Nějakou dobu před rokem 1991 budoucí zakladatel společnosti Ayurlabs cestoval po indickém venkově, kde pozoroval ženy užívající hlínu (nebo bahno z rybníků a řek) k umytí a vyčištění svých těl. V tu chvíli prozřel a začal více vnímat štědrost přírody, která zařídila, že se všude kolem nás nachází velké spousty jílu s úžasnými vlastnostmi. Takto započal vášnivý výzkum v oblasti Ayurvédy - 5000 let staré indické vědy zabývající se přírodou či léčením a již v roce 1991 vznikla společnost Ayurlabs Indie.

Od počátku se firma zaměřila na zkoumání různých druhů jílů a snahu pochopit jejich terapeutické a zdraví prospěšné vlastnosti. Každý druh jílu měl jedinečnou vlastnost, kterou získal ze svého okolí. Jíly nalezené kolem rybníků měly vlastnosti podobné těm rostlinám, které v těchto místech rostly. Jíly získané z kopcovitých panenských oblastí Indie, kde nežijí lidé, získaly terapeutické vlastnosti nejen z rostlin, ale i z nerostných ložisek. Tyto jíly jsou shromažďovány a používány do Tarika a Mysteribath produktů.

Jíl je nejdříve prán a sušen na slunci - přírodní světlo hraje důležitou roli v mnoha ayurvédských přípravcích - nejen, že čistí a dezinfikuje, ale je zdrojem energie a zvyšuje tak kvalitu bylin a minerálů. Jíl je dále čištěn a obohacován o výtažky z vybraných bylin. Nakonec jsou různými kombinacemi jílů a bylin vytvořeny přípravky Tarika či Mysteribath.

Filtrovat produkty