Prohlédněte si vaše seznamy přání
MAXI BIOOO VÝPRODEJ

BESKY

Firma Batex je na českém trhu od roku 1992, kdy obnovila původní tradici výroby lůžkovin z místní beskydské ovčí vlny. Specializuje se na výrobu přikrývek, polštářů, podložek a dalších ložních doplňků nejen z ovčí vlny, ale také pro alergiky vyrobené z kvalitního dutého vlákna. Dalšími výplněmi jsou polystyrenové kuličky a pohankové slupky. Firma na zakázku vyhotovuje i produkty v atypických rozměrech s libovolnou hmotností náplně.

Ovčí vlnu vykupuje Batex výhradně od českých chovatelů, a podporuje tak ekologickou udržitelnost a lokální produkci. Použita je stoprocentně čistá přírodní vlna, takže se zákazník nemusí obávat toxických a nevhodných náhražek. Produkty Batexu získaly v roce 2011 ochrannou známku Vyrobeno v Beskydech.

Mykaná ovčí vlna bez příměsi má schopnost udržovat při spánku optimální teplotu těla. Tuto vlastnost dynamicky se smršťovat a roztahovat podle teploty okolí si ovčí vlas zachovává i po stříhání, praní a mykání. Ovčí rouno je navíc schopno absorbovat až 30 % vlastní váhy v podobě vlhkosti z okolí a přitom na dotek zůstat suché. Vlhkosti se pak zbaví samo, jakmile se opět dostane do suchého prostředí.

Batex nabízí i lůžkoviny s alternativními výplněmi, které jsou vhodné pro osoby s alergiemi. Můžete tak vybírat i z přikrývek, které obsahují mykané duté vlákno, polyesterové vločky či polystyrenové kuličky. V nabídce jsou výrobky pro celou rodinu, od produktů určených pro ty nejmenší až po různé polštáře, speciální přikrývky nebo lůžkoviny.

Filtrovat produkty