Kadalys

„PRVNÍ EKOLOGICKY UVĚDOMĚLÁ ZNAČKA & GLOBÁLNÍ LEADER V BANÁNOVÉ VĚDĚ“. Tak by se dala charakterizovat francouzská značka Kadalys založená v roce 2012. Jednotlivé složky této kosmetiky pochází z ekologického zemědělství jako vedlejší produkty generované banánovým průmyslem a jsou zpracovávané a vyráběné přímo v srdci Kadalys. 

Zakladatelkou značky Kadalys je Shirley Billot, jejíž vášeň pro vědu a výzkum rostlin ji přivedla na myšlenku spojit karibské léčebné postupy s nejmodernějšími inovacemi a extrahovat nejcennější molekuly z banánů, které jsou považovány za posvátné ovoce krásy. Od roku 2010 analyzovali aktivní látky pocházejících z banánovníků, pracovali na vývoji celosvětově uznávaných odborných znalostech z oblasti banánové vědy. 

Rodiče Shirley, kteří jsou aktivní bojovníci za práva, ji již od dětství vedli k uvědomění si environmentálních a společenských problémů v každé zemi, ve které žili. Ochrana přírody a jejích zdrojů je jí tedy velmi blízká. Kadalys je organická, angažovaná a etická kosmetika.

Časté cestování a samotný smíšený původ Shirley (evropský, asijský, africký) jí dali přirozenou touhu vytvořit produkty a složení, které se přizpůsobí všem typům a barvám pleti a také všemklimatickým podmínkám. KADALYS tak ztělesňuje vizi společnosti, která je společensky odpovědná a která stojí na třech hlavních pilířích, jimiž jsou oběhová ekonomika, zelená chemie a inkluzivní kapitalismus. Kromě holistické krásy je vizí Kadalys odhodlanost, udržitelnost a schopnost se dělit.

Proč zrovna BANÁN?

Přezdívaný jako „rostlina mnoha použití“, zaujímá banánovník jedinečné místo v tradičních léčebných postupech ve francouzských Antilách v Karibiku již po staletí. Například banán a jeho slupka jsou využívány externě pro své kosmetické a terapeutické vlastnosti: uklidňující, hojivé a revitalizující. Kadalys banánové bio-aktivní látky jsou derivovány z inovativních, patentovaných a neznečisťujících extrakčních procesů dle zásad zelené chemie. Objektivní a klinické testy dokazují, že tyto bio-aktivní látky patří mezi nejúčinnější přísady ve světě rostlin. Dnes je KADALYS jedinou značkou na světě, která posunula hranice vědeckých inovací, aby získala skutečné znalosti o banánech.

Banán je symbolem štědrosti, hojnosti a svobody. Banán je odrazem Kadalys závazku. Banánovník, jako hlavní rostlina Kreolských zahrad, je velkorysou a altruistickou bylinou. Jeho široké listy poskytují stín sousedním druhům a podporují jejich růst. Všechny částibanánovníku mají nějakou funkci a fytoterapeutickou hodnotu.

KLÍČOVÉ HODNOTY KADALYS:

ORGANICKÁ A EFEKTIVNÍ PÉČE 

Výzkum KADALYS inovuje vytvořením exkluzivních inovativních aktivních ingrediencí, 100% přírodních Bio-aktivních látek získaných z banánů a přesně měřeným zpracováním, což dokazuje prokázaná účinnost, která je podpořená výsledky vědeckých testů a klinických studií prováděných pod dermatologickou kontrolou. Produkty jsou certifikované jako přírodní a organické dle požadavků ECOCERT A COSMEBIO. Spolupracují s ONE VOICE v boji proti násilí, za základní práva a dobré životní podmínky zvířat. Potvrzují, že výrobky Kadalys jsou veganské (bez přísad živočišného původu).

ČISTÁ A EKOLOGICKY UVĚDOMĚLÁ KOSMETIKA

Ingredience pochází ze „zapomenutých a vyhozených banánů“ ze zemědělsko-potravinářského průmyslu. Všichni pěstitelé banánů na Martiniku jsou akcionáři společnosti KADALYS pro „fair trade“ a odpovědnou francouzskou produkci.  Bio-aktivní látky jsou testovány bez chlordekonu a jsou bez pesticidů. Obaly jsou označené FSC, ekologicky navržené,recyklovatelné a jsou z udržitelně vedených lesů.

SMYSLNÉ A TROPICKÉ SLOŽENÍ

Prostřednictvím Musatherapy®, nabízí KADALYS unikátní rituály péče o tělo a pleť a aplikace produktů KADALYS by měla asociovat chutě čerstvého ovoce. V stylové a rafinované tropické atmosféře objevíte jemné textury a 100% přírodní a podmanivé vůně. Pečující rituály spojují přírodu a vědu pro smyslový a gurmánský zážitek, který vás vnese do srdce bujných banánových plantáží Karibiku s nezapomenutelným zážitkem z relaxace.

Názvy řad KADALYS jsou inspirovány botanickými názvy různých odrůdy banánů, tedy „MUSA“.Prostřednictvím Musathérapy® jsou rituály krásy inspirovány banánovými vlastnostmi, které zvýrazňují všechny typy pleti a krásy.

Každý rok od vzniku značky KADALYS byla více než polovina výrobků oceněna a doporučena pro jejich účinnost a výjimečné přírodní složení. Za slib kvality produktu, byly produkty oceněny cenou spotřebitelů: Les Victoires de la Beauté a Le Meilleur Produit BIO (nejlepší organický produkt), což je francouzské vyznamenání pro nejlépe hodnocené přírodní a ekologické produkty. V roce 2013 získala značka KADALYS dvě ocenění Beauty Challenger: Coup de Coeur Press (nejoblíbenější produkt tisku) a cenu za nově vznikající značku péče o pleť.

Filtrovat produkty