Black Friday je tu! Mega slevy 50 - 90 %! Ale pozor, platí pouze 27. - 30. 11.!

LYRA

LYRA je slovenská firma, která vytvořila doslova čokoládovou revoluci. Nejenže jsou její produkty prvotřídní svou kvalitou, ale dokonce některé z nich získaly ocenění na prestižní mezinárodní gastronomické soutěží GREAT TASTE v roce 2014 a 2015 v Londýně. Čokoládovna je známá také díky svému zakladateli – Karolovi Stýblovi, který má titul Master chef chocolatier. 

Pomyslným zlomem slovenské značky prvotřídních čokolád byl rok 2009, kdy se její zakladatelé setkali s kolumbijskou firmou Casa Luker, od které přijali pozvání na vlastní plantáže v Jižní Americe a stali se partnery.

„Otevřel se nám svět kvalitní výběrové čokolády, na jakou jsme dosud nebyli zvyklí. Pochopili jsme, že vyrábět kvalitní čokoládu znamená znát každého farmáře, každý strom, každý detail. Znát celou cestu kakaa a věnovat mu dostatek času. Absolvovali jsme školení na výrobu pralinek, čokoládovou akademii Barry Callebaut v Belgii i trénink u jednoho z nejlepších čokolatérů na světě Emmanuela Hamona ve Francii“.

Mezitím se v LYŘE pustili do vymýšlení receptů prvních vlastních čokolád a postupně rozšířili nabídku produktů. Některé z nich získaly prestižní ocenění - například Great Taste Awards, International Chocolate Awards aj., čímž se zařadili mezi nejlepší čokolády na světě

V roce 2017 začala LYRA spolupracovat a odebírat vysoce kvalitní kakao od Indiánů z kmene Shuara v Ekvádoru. Další zlom nastal v roce 2019, kdy ve spolupráci s kolumbijskými farmáři byla vyvinuta vlastní receptura čokolády, kterou pro LYRU od té doby připravují.

LYRA znamená návrat k přírodě. Vyjadřuje ji hudební nástroj. A také zpěvný pták lyrebird (lyrochvost), který dokáže napodobit tisíce zvuků. „Takoví chceme být. Pestří, hraví a spjati s přírodou“. 

Cena
Filtrovat produkty
Složení
Cena
-
Novinka
74 Kč
Čokoláda Gallery Milk Nuts je vyrobena z nejkvalitnějších kakaových bobů criollo a trinitario z Jižní Ameriky. Neobsahuje sójový lecitin ani přírodní vanilku.   
Novinka
29 Kč
BIO Veganská čokoláda s oříšky potěší nejen vegany. Je mléčná a přitom neobsahuje mléko! Celá je vyrobena z pečlivě vybraných surovin, jejichž kombinace vás překvapí.
Novinka
29 Kč
BIO Veganská čokoláda s lyofilizovanými malinami a kokosem potěší nejen vegany. Je mléčná a přitom neobsahuje mléko! Celá je vyrobena z pečlivě vybraných surovin, jejichž kombinace vás překvapí.
Novinka
29 Kč
BIO Veganská čokoláda potěší nejen vegany. Je mléčná a přitom neobsahuje mléko! Celá je vyrobena z pečlivě vybraných surovin, jejichž kombinace vás překvapí.
Novinka
96 Kč
Čokoláda Bean to bar dark obsahuje pouze dvě ingredience - kakaovou hmotu origin Peru a cukr z kokosových květů. Tím si zachovává naprosto přirozenou chuť.
Novinka
105 Kč
Hořká čokoláda Santander Magic si vás získá silnou chutí kakaa a výraznou hořkostí s jemným náznakem oříšků a velmi lehkou kyselostí.
Novinka
74 Kč
Čokoláda Gallery Dark Fruit je vyrobena z nejkvalitnějších kakaových bobů criollo a trinitario z Jižní Ameriky. Neobsahuje sójový lecitin ani přírodní vanilku. 
Novinka
96 Kč
Čokoláda Bean to bar milk obsahuje pouze tři ingredience - kakaovou hmotu origin Peru, cukr z kokosových květů a sušené mléko. Tím si zachovává naprosto přirozenou chuť.
Novinka
29 Kč
BIO Veganská čokoláda potěší nejen vegany. Celá je vyrobena z pečlivě vybraných surovin, jejichž kombinace vás překvapí. Hořká, jemná, čokoláda bez mléka.
Novinka
74 Kč
Čokoláda Gallery Milk Fruit je vyrobena z nejkvalitnějších kakaových bobů criollo a trinitario z Jižní Ameriky. Neobsahuje sójový lecitin ani přírodní vanilku. 
Novinka
105 Kč
Odrůdová čokoláda Colombia s kakaovými boby pocházejícími z plantáží v Kolumbii má opravdu jedinečnou chuť.
Novinka
74 Kč
Čokoláda Gallery Dark Nuts je vyrobena z nejkvalitnějších kakaových bobů criollo a trinitario z Jižní Ameriky. Neobsahuje sójový lecitin ani přírodní vanilku. 
Novinka
149 Kč
Lámanou bílou čokoládu s pekanovými ořechy, vanilkou, pohankou a slaným karamelem si zkrátka zamilujete.
Novinka
105 Kč
Čokoláda Arauca obsahuje nejkvalitnější ingredience, jejichž kombinace vytváří výrazně kakaovou, mírně nahořklou chuť. Odráží nejen kakaovou různorodost, ale i bohatost půdy a kulturu pěstování kakaa v Kolumbii. 
Novinka
105 Kč
Odrůdová čokoláda Macondo Paradise spojuje svou exotickou chuť a jemné kyselé tóny s karamelovou a kakaovou chutí.  
Novinka
105 Kč
Hořká čokoláda Peru má jedinečnou chuť s jemnou kyselostí a výrazným dotekem oříšků a kakaa díky svému čistému původu. 
Novinka
149 Kč
Lyofilizované maliny v lahodné mléčné čokoládě si zkátka zamilujete.
Novinka
149 Kč
Lámanou mléčnou čokoládu s mentolem si zkátka zamilujete.
Novinka
149 Kč
Lámaná hořká čokoláda s drcenými kakaovými boby vás naplní opravdovou a plnou chutí kvalitního kakaa.