POETIKO

Československá značka Poetiko, neboli PO-ETI-KO, byla založena 4 ženami, kamarádkami, které spojuje stejná vášeň - hravý a zdravý přístup k životu. Značka Poetiku propojuje dva světy, a to vědu a přírodu. Dbá na výběru prvotřídních surovin, inspirují se tradiční bylinkářskou kulturou a doplňují jí o biotechnologické poznatky, které zabezpečují dlouhodobé výsledky. 

 

Poetiko nikdy neslibuje to, co nemůže splnit. Všechny jejich produkty ovšem splňují přísná kritéria, aby mohly být nositeli certifikátů pro přírodní kosmetiku - Cosmos Natural nebo Cosmos Organic

Produkty značky PO-ETI-KO (POmalá ETIcká KOsmetika) jsou vyráběné z bylinek, olejů a aktivních látek převážně z lokálních zdrojů. Lokální představuje totiž ekologičtější variantu a také jsou nejpřirozenější pro naši pokožku. Poetiko proto klade velký důraz také na výběr dodavatelů.

 

Snaží se o dlouhodobé spolupráce s lokálními dodavateli. Vybírají pouze ty nejkvalitnější ingredience, vypěstované v souladu s ekologickým zemědělstvím.  Namísto vody používají hydroláty a příjemnou vůni zajišťují éterické oleje, které mají účinek nejen na pleť, ale také působí aromaterapeuticky na naší psychiku. 

Základem  je důraz na udržitelnost (Sustainable), lokálnost (Local), soulad s přírodou (Organic) a kvalitu (Whole). Jedná se o holistický životní styl, který propojuje všechny aspekty života. Jednou z příležitostí, jak žít v souladu s touto filozofií, je právě vědomá péče o pleť

 

Žít SLOW beauty znamená žít v souladu se sebou samým, v přirozené harmonii s rytmem vlastního života, vědomě propojovat potřeby těla a mysli, ale také si uvědomovat, v jakém stádiu života se právě nacházíme a prozkoumat ho se zvědavostí a láskou k sobě samému.

„Dělejme věci co nejlépe, ne co nejrychleji.“

- Poetiko -
Filtrovat produkty
Certifikáty
Složení
Typ pleti
Typy pokožky