Vedic Aroma Ayurvédský parfém na bázi oleje Padma 1 ml

Vedic Aroma Ayurvédský parfém na bázi oleje Padma 1 ml

Precious Garland CollectionParfémy na olejové bázi bez alkoholu, 100% přírodní, 100% bio. Vzácná kolekce ayurvédských květinových parfémů.PadmaČistý závan sladké svěžestijasmín, grepfruit, citronOlejovou bázi tvoří vysoce kvalitní bio jojobový olej. Přidány jsou vysoké koncentrace bio éterických olejů a absolute verze bio éterických olejů. Kromě uvedených olejů je zde přidáno i něco navíc, otisk v

Náhled složení

kompletní složení
  • Výborné
  • Velmi dobré
  • Přijatelné
  • Špatné
  • Nepřijatelné
Precious Garland Collection
Parfémy na olejové bázi bez alkoholu, 100% přírodní, 100% bio. Vzácná kolekce ayurvédských květinových parfémů.

Padma
Čistý závan sladké svěžesti
jasmín, grepfruit, citron

Olejovou bázi tvoří vysoce kvalitní bio jojobový olej. Přidány jsou vysoké koncentrace bio éterických olejů a absolute verze bio éterických olejů. Kromě uvedených olejů je zde přidáno i něco navíc, otisk vonných dřev, divokých bylin a vzácných pryskyřic. Ty dotvářejí plnost a aromaterapeutický účinek harmonizace dóš dle ayurvédské medicíny. Podle složení bylin je každý parfém určen pro jiný konstituční typ člověka.

Dóša je sanskrtské slovo a znamená porucha. Podle ayurvédy se pod pojmem dóša označuje základní energetická charakteristika vnitřního prostředí člověka. Základem trvalého zdraví je rovnováha tří dóš: váty, pitty a kaphy. Každý člověk má již od narození zcela jedinečný poměr tří dóš (tridóša), který je pro něho harmonický. Nazývá se sanskrtským termínem prakriti a je synonymem pro přírodu a přirozenost.

Váta
Váta znamená pohyb. Všechno, co souvisí s vátou, má něco společného s pohybem, jak fyziologickým, tak psychickým. Váta reguluje krevní oběh, nervový systém, dýchání, aj. Tradiční ayurvéda nazývá všechen pohyb v těle "větrem". Přírodní síly jako je vzduch a éter vátu ovlivňují a často způsobují její nerovnováhu.
Váta je symbolizována chladem, suchem a lehkostí. V našem nitru zodpovídá za rovnovážný stav duše a citů, probouzí tvořivost, čilost a senzitivitu. Lidé s převažující vátou rychle myslí, mluví i chodí. Bývají plní idejí a kreativity. Ale také snadněji tíhnou k přílišné horlivosti a bývají vystresovaní. Výborně se k nim hodí zklidňující a prohřívající kořeněné vůně, velmi vhodné je aroma gerania, pomerančů či vanilky. K vyrovnání váty se hodí i pačuli.

Pitta
Pitta znamená žár. Pitta je zodpovědná za všechny biochemické procesy v těle a ovlivňuje látkovou výměnu a vylučování. Nachází se v žaludku, střevech, játrech, slezině, srdci, očích a kůži. Z přírodních sil ji nejvíce ovlivňuje oheň a voda. Pitta nám udílí pozitivní rysy inteligence, odvahy a vitality. Bez ní by nám chyběla rozhodnost a motivace k uskutečňování našich cílů.
Vyrovnaná pitta je typická pro vřelé osoby a dobré vůdce. Zvýšená pitta se však projevuje zlostí, netrpělivostí a náladovostí. Pro zklidnění mysli doporučujeme sladké ochlazující vůně s příměsí jasmínu, neroli, santalového dřeva a růže. Zejména růže je po tisíciletí vysoce ceněná pro její schopnost uklidnit emoce, zmírnit stres a frustrace a naopak povzbuzovat lásku.

Kapha
Kapha znamená stabilitu. Ve spojitosti s tělem je kapha ve všem, co s ní souvisí: kostra, zuby, nehty, svaly, šlachy apod. Vlastnosti jako starostlivost, odvaha, dobrota apod. jsou charakteristické pro kapha typy.
Vyrovnaná kapha se projevuje mírumilovností a láskyplností. Tito lidé si umí užívat života plnými doušky, jsou silní, loajální a trpěliví. Přemíra kaphy se projevuje neochotou ke změnám a tvrdohlavostí. K vyrovnání energie kaphy se skvěle hodí pronikavější stimulující vůně jako myrha, grepfruit, citron nebo mandarinka. Ke zvýšení kaphy se hodí vetiver, který redukuje stres a napětí.

Ved Aroma a Vedic Aroma
* zcela přírodní složení
* certifikované organizacemi a institutyNatrue, NSF, IMO SCES Control, NC ECO Control
* aromaterapeutické účinky
* v souladu s Ayurvédou
* švýcarský výrobce

V nabídce značky Ved Aroma najdete přes 170 druhů jednotlivých esenciálních olejů, jejich směsí, květových hydrolátů, macerátů a nosných olejů té nejvyšší kvality. Použité složky pocházejí z divoce rostoucích či ekologicky pěstovaných květů, bylin a dřev.
Vedic Aroma uvádí 100% přírodní vůně namíchané z esenciálních olejů, absolute verzí esenciálních olejů a květových hydrolátů dle Ayurvédy, jako vědy o životě, přinášející štěstí (Soubhagya), jas (Kanti) a sílu (Balam).

Ved Aroma a Vedic Aroma
* zcela přírodní složení
* certifikované organizacemi a institutyNatrue, NSF, IMO SCES Control, NC ECO Control
* aromaterapeutické účinky
* v souladu s Ayurvédou
* švýcarský výrobce

V nabídce značky Ved Aroma najdete přes 170 druhů jednotlivých esenciálních olejů, jejich směsí, květových hydrolátů, macerátů a nosných olejů té nejvyšší kvality. Použité složky pocházejí z divoce rostoucích či ekologicky pěstovaných květů, bylin a dřev.
Vedic Aroma uvádí 100% přírodní vůně namíchané z esenciálních olejů, absolute verzí esenciálních olejů a květových hydrolátů dle Ayurvédy, jako vědy o životě, přinášející štěstí (Soubhagya), jas (Kanti) a sílu (Balam).

Obecné rozdělení vůní dle koncentrace esenciálních olejů v alkoholu či hydrolátu:
Parfum 15-40%
Eau de Parfum 10-20%
Eau de Toilette 5-15%
Eau de Fraicheur3-12%
Eau de Cologne 3-8%

Filosofie
Výrobce vyznává Ayurvédu a její holistické poznatky jako cestu k harmonii. Fyzické zdraví a pocit pohody získáme celostním přirozeným přístupem. Esenciální oleje uchovávají esenci (duši) rostliny a při použití probouzejí vnitřní inteligenci Vaší mysli a těla.
Aromaterapie je velmi populární doplňková terapie při nerovnováze. Efektivita olejů velmi úzce souvisí s jejich čistotou a koncentrací. Jakékoliv příměsi mění energii, aroma a účinek olejů.
Nejvyšší kvalitu zaručuje pěstování rostlin dle zásad ekologického zemědělství bez použití herbicidů, pesticidů, chemického hnojiva. Poptávka po bio produkci obecně roste, ale i tak je pěstování velmi náročné na čas a také obnáší větší rizika díky působení vnějších vlivů.
Pomalá destilace za nízkých teplot také velice ovlivňuje výslednou čistotu a potenci olejů. Při rychlé destilaci za vysokých teplot a tlaku oleje ztrácí některé své účinné složky.
Některé rostliny nejsou ideální pro zpracování destilací, ztratily by aroma, některé účinky nebo potenci. Řešením jsou tzv. „absolute verze“, tedy několikaprocentní olejové extrakty získané formou výluhu či tinktury.
Aromatické vůně byly po tisíce let používány pro duchovní, léčebné a kosmetické účely. Poznatky o nich můžeme nalézt ve védské literatuře z Indie, ve starověké Číně, Egyptu, Babylóně, v řecké a románské civilizaci až po středověk. Ke znovunalezení a postupné obrodě aromaterapie došlo ve dvacátém století s objevy chemika Gattefosse a doktora Valneta ve Francii. Historické záznamy detailně popisují návody pro přípravu napařování, tablet, prášků, mastí a olejových bází pro použití na nejrůznější symptomy. Dnešní aromaterapie je kontrolovanou doplňkovou léčbou celostních medicín, podporuje psychologickou harmonii a fyzické zdraví.
Esenciální olej obsahuje esenci, energii a duši rostliny ve formě malých kapiček či pytlíčků v květech, listech, plodech, semenech, větvích, jehličí, kořenech nebo kůře rostlin a získává se parní destilací, lisováním nebo extrakcí louhováním.

Maharishi Vedic Organic Agriculture Global Ltd
Maharishi Ayurveda Products Europe B.V.
www.vedaroma.com
www.vedic-aroma.org

Detailní složení a vlastnosti

Složení: Jojobový olej, Linalool, Geraniol, Benzyl alkohol, Limonene, Citral

Možné alergeny: Linalool, Geraniol, Benzyl alkohol, Limonene, Citral

Specifická označení: ájurvédské produkty

Výrobce: Maharishi Vedic Organics Europe Sagl, Via Laveggio 3, CH-6588 Stabio Švýcarsko, tel: + 41 (0)91 697 55 65, www.vedaroma.com

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni:

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY:

Nenašli jste to pravé? Co tohle?