CosmetikaBio Barva na vlasy Henna 100 g

CosmetikaBio Barva na vlasy Henna 100 g

(2 hodn.)
Značka: CosmetikaBio
Certifikáty: CPK BIO, VEGAN, Ecocert
Certifikát CPK BIOCertifikát VEGANCertifikát Ecocert
209
Na cestě 3 - 5 ks
Možnosti dodání: již zítra u vás
Brno, Šilingrovo náměstí > 4 ks

Čistá přírodní henna obarví vaše vlasy hnědým odstínem se zrzavými a načervenalými odlesky. Díky obsahu henny dodá vlasům jedinečnou barvu a současně o ně pečuje a posiluje jejich strukturu.

Zobrazit podrobné složení  >
Popis produktu
Z blogu6
Hodnocení2
Položit dotaz
Popis produktu

Cosmetikabio Barva na vlasy Henna má skutečně minimalistické složení. Obsahuje pouze extrakt z henny. Díky tomu vlasy silně regeneruje a navrací jim jejich přirozenou pružnost. Zároveň jim dodává svěží odstín s mírně zrzavými a načervenalými odlesky.

Barvy na vlasy Cosmetikabio jsou novinkou v sortimentu této značky a nabízí zcela přírodní alternativu v oblasti barvení vlasů. Základ tvoří pouze rostlinné výtažky, které nejen, že vlasům dodají výrazný odstín, ale zároveň uvolňují pečující složky, které pronikají do hloubky vlasového vlákna.

Barvy na vlasy Cosmetikabio tedy neobsahují žádné silikony, umělé konzervanty, parfemace či další syntetické látky. Díky tomu zcela minimalizují škodlivý vliv barvení na kvalitu vlasů a jsou skvělou zdravou volbou, jak vaše vlasy obarvit a zároveň posílit jejich strukturu.

Čistě rostlinné barvy Cosmetikabio jsou složeny pouze z kvalitní henny (Lawsonia inermis), případně i dalších rostlin, které doladí barvený odstín a podpoří regeneraci vlasu i pokožky. Rostlinné barvy nepoškozují vlasy, protože do vlasu nepronikají, pouze se navážou na keratin ve vlasu obsažený. Výsledná barva je takto značné závislá na původní barvě vlasů a na individuálním stavu vlasu. Každým dalším barvením se vrstva rostlinné barvy na vlasu zvětšuje, takže barva může v důsledku častého barvení mírně tmavnout, ale také lépe chytá.

Vymývání barvy je značně individuální a nelze zaručit žádnou minimální dobu, po kterou barva zůstane v podobě jako těsně po barvení. Díky tomu, že rostlinná barva nepoškozuje vlas ani není škodlivá pro pokožku, je možné barvení opakovat častěji než u chemických barev. V případě, že je výsledná barva neuspokojivá či jinak neodpovídá požadavkům, je možné prakticky ihned nabarvit znovu a barvu tak zkorigovat. Rostlinná barva nikdy nezesvětlí barvu, a to jak původní, tak tu dosaženou předchozím barvením. V případě barvení šedin se doporučuje dvoufázové barvení.

Použití: Při přípravě barvy a samotném procesu barvení se řiďte pokyny na krabičce.

Upozornění: Barva obsahuje hennu. Mezi chemickým barvením a aplikací henny proto vyčkejte alespoň 3 týdny.

Cosmetikabio je českou značkou nabízející 100% veganskou přírodní kosmetiku. Vybrat si můžete z řady bylinných barev na vlasy a nechybí ani kamencový deodorant alun.

Barva: červená, měděná

Výrobce: Michaela Kochanová, Podkrušnohorská 2052 , 43601, Litvínov, Česká republika

Podrobné složení produktu

Konzistence: prášková

Obal: papírový

Přebal: papírový

Upozorňujeme, že seznam ingrediencí se u produktů může čas od času měnit a mírně se lišit. Nejaktuálnější informace najdete vždy na obale produktu. Složení aktualizujeme na pravidelné bázi dle informací našich dodavatelů.
Z blogu6

Jak na přírodní barvení aneb Nebojte se henny

7 tipů pro hustší vlasy

Co všechno umí henna

Cosmetikabio – 100% přírodní barvy na vlasy

Henna a zase henna

Jak správně používat hennu

Hodnocení

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni: Přihlásit se

Perfekt / Kristýna 2. 7. 2016 11:47

Vlasy si barvím roky (klasickými barvami z drogerie či u kadeřnice). Párkrát jsem mezitím vyzkoušela hennu, ale nikdy se nechytla, případně se s ní pracovalo tak špatně, že jsem to radši vyhodila. Poslední dobou se mi klasické barvy špatně chytaly (permanentní barva se vymyla za 10 dní a odrosty zůstaly neobarvené). Rozhodla jsem se znovu vyzkoušet hennu a podle jednoho z komentářů zde (u jiné barvy) jsem se rozhodla zvolit pro začátek tuto. Vzhledem k tomu, že běžně si vlasy barvím černě, musela jsem nejdřív zkusit podbarvit klasickou hennou, aby se pak indigo vůbec chytlo. Návod na smíchání jsem si našla na netu (bohužel - jediné, co bych vytkla Cosmetice je to, že nemá žádný podrobnější návod na míchání barvy - jak má být voda horká atp. - což je pro začátečníka hloupé, určitě bych uvítala podrobnější návod, jako mívá třeba Khadi). Nanášela jsem kadeřnickým štětcem. Tuto hennu jsem nanášela již 3 týdny po posledním "chemickém" barvení. Takže: + prášek je super jemně namletý, takže po smíchání s vodou je bezva krémovitý, pracuje se s ním skvěle! + jedna krabička o 100g pro osobu s vlasy končícími těsně nad ramena (pokud nemá extra husté vlasy) vystačí opravdu minimálně na 2x, při dobarvování možná i na 3x + bezvadně se chytá (a to i na ruce - opravdu je třeba použít při nanášení rukavice : ) + nemá tak intenzivní "sennou" vůni jako ostatní, co jsem vyzkoušela (žádné koření ani oleje jsem zatím nepřidávala) + vzhledem k velmi jemné konzistenci se i dobře vymývá - chybí mi jen ten podrobnější návod Za sebe můžu Cosmetikabio barvu jenom doporučit. Vlasy se mi začaly hned po prvním nanesení méně mastit a značně se zvedly od kořínků (pá pá přípravky na objem! :) )

dotaz / Lucie 22. 10. 2016 19:54

Dobrý den, můžu se zeptat, jak dlouho barva asi vydrží? A když mám tmavší hnědé zdravé vlasy, husté černé obočí a modré oči, tak bych ráda vlasy s mírným nádechem červené, ale ne tmavé červené spíše světlejší odstíny. Co byste mi doporučily? díky za odpověď

stálost barvy a odstín barvy / Lucie 22. 10. 2016 19:55

Dobrý den, můžu se zeptat, jak dlouho barva asi vydrží? A když mám tmavší hnědé zdravé vlasy, husté černé obočí a modré oči, tak bych ráda vlasy s mírným nádechem červené, ale ne tmavé červené spíše světlejší odstíny. Co byste mi doporučily? díky za odpověď

Hodnocení / S. 9. 9. 2020 15:58

Barvu používám už cca 2 roky. Ze všech odstínů této značky se mi tento osvědčil nejlépe. Nechávám působit skutečně až 2 hodiny, ale výsledek je viditelný. Původní barva vlasů byla tmavě hnědá - po barvení jsou vlasy s výraznými červenými odlesky (né nějak násilné, jsou mírné). Intenzita je největší první 2 - 3 týdny, poté se snižuje. Ale i po cca 6 - 8 týdnech je to na vlasech znát a barva tam je. Mé vlasy jsou zatěžovány žehlením, ale jejich kvalita je velmi dobrá (tuším, že za to vděčím právě henně). Jedno balení mi vystačí na jedno barvení, ale mám velmi dlouhé (do půli zad) a husté vlasy.

Doporučuji / Veronika 8. 2. 2024 22:31

S touto hennou se mi velmi dobře pracovalo, konzistence krémová, dobře se nanáší a nepadá. Použila jsem odstín Brown a s výsledkem jsem spokojená, pěkná tmavě hnědá bez výrazných červených odlesků.

Položit dotaz

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY:

Podrobné složení produktu

Konzistence: prášková

Obal: papírový

Přebal: papírový

Upozorňujeme, že seznam ingrediencí se u produktů může čas od času měnit a mírně se lišit. Nejaktuálnější informace najdete vždy na obale produktu. Složení aktualizujeme na pravidelné bázi dle informací našich dodavatelů.

Nenašli jste to pravé? Co tohle?