/    /    /    /  

Filtrační médium šungit, drť 100 g

Značka:
Množství: 100 g
Dostupnost: Skladem u dodavatele
Další velikosti: 5 kg / 1250 Kč 20 kg / 4600 Kč 500 g / 180 Kč 1 kg / 280 Kč
Kategorie: Úprava vody
Hodnocení:
4,0/5 1 hlas
Cena
50
ks
Bez DPH 41 Kč

Filtrační médium šungit, drť 100 g

Filtrační šungitová drť čistí vodu, absorbuje obsažené škodlivé látky a současně vodu obohacuje o zdraví prospěšné stopové prvky. Šungit obsahuje vysoký podíl vzácné formy uhlíku, fullerenu, který působí jako antioxidant a výborný přírodní filtr.

Malé šungitové kamínky o velikosti zhruba 1-3 centimetry filtrují z vody nečistoty a zároveň ji obohacují o množství stopových prvků díky vysokému obsahu uhlíku. Šungit je na fulleren, specifickou formu uhlíku, doopravdy bohatý. 47-60% jeho složení tvoří právě fulleren, což dělá ze šungitu jediný nerost na Zemi, který tuto prospěšnou látku obsahuje.

Při kontaktu s vodou reaguje fulleren jako silný antioxidant a univerzální sorbent, který z vody spolehlivě absorbuje škodlivé příměsi. Současně do vody uvolňuje stopové prvky a makroprvky, mající léčebné vlastnosti. Šungit přetváří vodu na biologicky aktivní a tak pomáhá organismu správně pracovat.

Voda přefiltrovaná přes šungit se tak nejen zbavuje nečistot a škodlivých příměsí, ale navíc je obohacena o prospěšné látky, které napomáhají správnému fungování organismu a celkovému zdraví.

Použití: Na dno čisté třílitrové skleněné nádoby nasypte zhruba 350 gramů šungitové drti. Zalijte studenou čistou vodou a nechte odstát po dobu 12-15 hodin. Vodu slijte a použijte během následujících 3 dnů. Po více než 3 dnech začne voda své blahodárné vlastnosti ztrácet.

Tip: Jednou za měsíc až dva je vhodné šungit na 2-3 hodiny ponořit do slabého roztoku jedlé sody, kuchyňské soli či kyseliny octové. Šungit poté vydatně propláchněte pod tekoucí vodou. Nejen, že se filtrační drť pročistí, ale také se prodlouží její očistné schopnosti.

Upozornění: Zhruba po půl roce soustavného používání je vhodné vyměnit šungitovou drť za novou. Staré kamínky ale nemusíte vyhazovat, můžete jej použít v domácnosti, například jako drenáž do květináčů či je přisypat rybičkám do akvária.

Filtrační médium šungit, drť 100 g

Filtračná šungitová drť čistí vodu, absorbuje obsiahnuté škodlivé látky a súčasne vodu obohacuje o zdraviu prospešné stopové prvky. Šungit obsahuje vysoký podiel vzácnej formy uhlíka, fullerén, ktorý pôsobí ako antioxidant a výborný prírodný filter.

Malé šungitové kamienky s veľkosťou zhruba 1-3 centimetre filtrujú z vody nečistoty a zároveň ju obohacujú o množstvo stopových prvkov vďaka vysokému obsahu uhlíka. Šungit je na fullerén, špecifickú formu uhlíka, naozaj bohatý. 47-60% jeho zloženia tvorí práve fullerén, čo robí zo šungitu jediný nerast na Zemi, ktorý túto prospešnú látku obsahuje.
 
Pri kontakte s vodou reaguje fullerén ako silný antioxidant a univerzálny sorbent, ktorý z vody spoľahlivo absorbuje škodlivé prímesi. Súčasne do vody uvoľňuje stopové prvky a makroprvky, ktoré majú liečebné vlastnosti. Šungit pretvára vodu na biologicky aktívnu a tak pomáha organizmu správne pracovať.
 
Voda prefiltrovaná cez šungit sa tak nielen zbavuje nečistôt a škodlivých prímesí, ale navyše je obohatená o prospešné látky, ktoré napomáhajú správnemu fungovaniu organizmu a celkovému zdraviu.

* povinné
** povinné, email nezveřejňujeme

* povinné

Vlastnosti

Složení: Šungit
i
i

konzistence: pevná