Koření

Koření bylo odpradávna komoditou, za kterou se platilo zlatem a drahými kameny, a to nejen pro jeho schopnost udělat z obyčejného jídla královský pokrm plný chutí, ale také ze zdravotních důvodů. Starověké léčebné systémy jako tradiční čínská medicína a ájurvéda mají dokonce své vlastní směsi koření, jež doporučují na různé druhy zdravotních obtíží a také na harmonizaci různých orgánových soustav.

Cena
Filtrovat produkty
Značky
Certifikáty
Složení
Cena
-
60 Kč
Zemito-dřevitá a zároveň sladká chuť skořice Cejlon se hodí k mléčné rýži, ovesné kaši, kompotu či koláči. Navíc přispívá k normálnímu trávení.
60 Kč
Kurkuma dodá pokrmům nejen krásnou barvu, ale pro své cenné látky je prý velmi prospěšná pro organismus.
85 Kč
Orientální kořenicí směs do kávy obsahuje směs kardamomu, skořice, nového koření a hřebíčku, které v horké kávě uvolní své silné, sladké a citrónové aroma. 
60 Kč
BIO bazalka je nezbytným kořením ve vaší domácnosti. Dodá tu pravou chuť pestu, omáčkám či zeleninovým salátům.
75 Kč
BIO chilli vložky se střední ostrostí potěší všechny milovníky pálivých jídel, jako je např. Chilli con carne.
 
Jemné aroma majoránky báječné dochutí čerstvý sýr nebo zeleninový salát. Výborně se hodí k vydatným zimním pokrmům jako je bramborová polévka nebo zvěřina. 
60 Kč
Kmín má nezastoupitelnou roli snad v každé kuchyni. Doplní pokrm svým typickým a nezaměnitelným aroma.
60 Kč
Oregano nebo-li dobromysl má bylinné, peprné, hořce-ostré aroma. Je základem italské kuchyně.
Novinka
33 Kč
100% přírodní mletý zázvor je oblíbeným kořením nejen pro jeho výraznou vůni, ale také dodá jídlu nádech exotiky a zároveň pro jeho léčebné účinky. 
Novinka
28 Kč
100% přírodní koření kurkuma dodá vašim pokrmům exotickou chuť a vůni, která připomíná vůni orientu a dálek. 
55 Kč
Sladké balzámové aroma lístků bobkového listu podobné muškátu výborně vyniká nejen v polévkách, ale také na jehněčím i hovězí pečeni, na zvěřině a v marokánském Tajines. 
Novinka
31 Kč
Černý pepř představuje nejčastěji používané koření k dochucování jídel. Jeho použití je všestranné a proto je součástí každé domácnosti. 
70 Kč
Vůně nového koření je velmi výrazná a anglický název „Allspice – všekoření“ vypovídá o tom, že se v něm snoubí všechny chutě hřebíčku, skořice a muškátového oříšku i květu.
Novinka
30 Kč
Skořice je velmi oblíbená pro svou nezaměnitelnou vůni. Je vhodná nejen k pečení sladkých pokrmů, ale skvěle se hodí například k masu a nápojům.