Taoasis DIY Emulgátor 30 g

DIY Emulsan

Taoasis DIY Emulgátor 30 g

Taoasis DIY Emulgátor 30 g

DIY Emulsan

250
Skladem 3 - 5 ks
Možnosti dodání: již dnes u vás
Praha, Palác Lucerna > 5 ks / Praha, Karlín > 3 ks

Jemný rostlinný emulgátor pro tvorbu emulzí. Zajišťuje spojení olejové a vodné fáze přípravku.

Zobrazit podrobné složení  >
Popis produktu
Hodnocení0
Položit dotaz
Popis produktu

Tento emulgátor rostlinného původu se využívá pro tvorbu kosmetických emulzí. Zajišťuje, aby se vodná a olejová fáze neoddělovala od sebe a vy jste si tak mohli vytvořit krém podle vašich představ. 

Veganský emulgátor od značky Taoasis - methyl glucose sesquistearate - je potřebnou kosmetickou surovinou pro výrobu např. DIY pleťových či tělových krémů.

Receptura: Jak vyrobit základní krém

Ingredience:

1) 20 ml jojobového oleje

2) 4 g emulgátoru Taoasis

3) 3 g kakaového másla

4) 30 ml růžového hydrolátu (nebo jakéhokoliv jiného hydrolátu dle typu vaší pleti)

5) pomůcky: vodní lázeň (2x), váha, napěňovač mléka, čistá kosmetická sklenice (kelímek)

Příprava:

Připravte si vodní lázeň o teplotě cca 65 °C. V ní rozpusťte navážené množství jojobového oleje, emulgátoru a kakaového másla (= olejová fáze). Jemně promíchejte, aby se jednotlivé suroviny spojily. Připravte si další vodní lázeň a v té zahřejte růžový hydrolát cca 65 °C (= vodná fáze).

Poté, za stálého míchání, pomalu přilívejte zahřátý růžový hydrolát do olejové fáze. K perfektnímu propojení obou fází vám poslouží např. napěňovač mléka. Pokračujte v míchání za vytvoření jemné pudinkové konzistence. Odstavte z vodní lázně, pokračujte v míchání a nechte vzniklou emulzi zchladnout na přibližně tělesnou teplotu.

Základní krém máte tímto vytvořený. Můžete jej opatrně přelít do čistého kosmetického kelímku. Nechte zcela zchladnout a až poté můžete uzavřít víčkem. Krém během chladnutí bude postupně měnit svou texturu (zhoustne). Do svého DIY produktu můžete také přidat pár kapek esenciálního oleje dle vašich preferencí.

Tento základní krém má skvělé změkčující a vyživující účinky. Je vhodný jak na pleť, tak na celé tělo a také pro děti. Vzhledem k tomu, že neobsahuje žádné konzervační látky, skladujte jej v lednici po dobu max. 1-2 týdnů. Při přípravě krému dbejte na hygienické požadavky, používejte pouze čisté nádoby a nástroje. Prodloužíte tím trvanlivost svého DIY krému.

Německá značka Taoasis kombinuje do svých výrobků kvalitní esenciální oleje. Její filozofie stojí na třech pilířích: 100% přírodní ingredience, suroviny z obnovitelných zdrojů a profesionálové z oboru aromaterapie. U produktů Taoasis můžete nalézt hned několik certifikátů: BIO NACH EG-ÖKOVERORDNUNG, Natrue, BDIH či Cosmos Organic.

Ostatní kategorie: DIY Kosmetika

Výrobce: TAOASIS GmbH, Dahlbrede 3 , 32758, Detmold, Německo

Podrobné složení produktu

Obal: skleněný

Upozorňujeme, že seznam ingrediencí se u produktů může čas od času měnit a mírně se lišit. Nejaktuálnější informace najdete vždy na obale produktu. Složení aktualizujeme na pravidelné bázi dle informací našich dodavatelů.
Hodnocení

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni: Přihlásit se

Položit dotaz

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY:

Podrobné složení produktu

Obal: skleněný

Upozorňujeme, že seznam ingrediencí se u produktů může čas od času měnit a mírně se lišit. Nejaktuálnější informace najdete vždy na obale produktu. Složení aktualizujeme na pravidelné bázi dle informací našich dodavatelů.

Nenašli jste to pravé? Co tohle?