Chaudhary Biosys Máta levandulová, citrata 10 ml

Chaudhary Biosys Máta levandulová, citrata 10 ml

Rostlinná silice z máty levandulové má tišící a chladivé účinky na organismus. Pomáhá přinést uvolnění při fyzickém či duševním vyčerpání a zároveň působí protizánětlivě.

Náhled složení

  • Výborné
  • Dobré
  • Přijatelné
  • Špatné
  • Nepřijatelné
Detailní složení

Chaudhary Biosys Máta levandulová je také někdy nazývána máta bergamotová. Tento esenciální olej je vyráběn z jednoho z mnoha druhů máty, jenž je pěstován v Nepálu a Indii. Je stálou součástí lidového léčitelství a svou vůní je více podobný levanduli než mátě tak, jak ji známe.

Máta levandulová má chladivé a tišící účinky pro tělo. Je citově povznášející, avšak zároveň má uklidňující vliv na nervovou soustavu. Její použití je nesmírně vhodné zejména v období zvýšeného stresu a duševního či tělesného vyčerpání, kdy napomáhá obnovit síly a dodat energii.

Éterický olej z máty levandulové působí také protizánětlivě a je používán při běžných respiračních infekcích, jako je rýma či chřipka. Mimo jiné účinně uvolňuje svalové stahy a působí proti křečím. Je vhodný při poruchách spánku a pomáhá předcházet depresím.

Použití: Pár kapek oleje nakapejte do vody v aromalampě, zapalte svíčku a nechte odpařovat. Nenechávejte hořet bez dozoru.

Tip: Pár kapek éterického oleje můžete přidat do čistého rostlinného oleje či krému, a vytvořit si tak vlastní jedinečnou vůni.

Upozornění: Éterický olej není vhodný pro těhotné ženy a děti do 3 let. Neaplikujte ho na pokožku nezředěný. Čistý éterický olej totiž může pokožku poškodit a popálit.

Aromaterapeutické účinky: astma, bodnutí hmyzem, bolest hlavy a migréna, hojení ran a zánětů, nespavost a nervozita, stres a úzkost, žaludeční problémy

Výrobce: Chaudhary Biosys (Nepal) Pvt. Ltd., Khumaltar-15, P. O. Box 8975 EPC 1352 Lalitpur Nepál, www.biosysnepal.com

Detailní složení a vlastnosti

INCI: Mentha Citrata Oil

Možné alergeny: Mentha Citrata Oil

Konzistence: tekutá

Obal: skleněný

Nenašli jste to pravé? Co tohle?