Prohlédněte si vaše seznamy přání
Měsíc plný radosti a slev je tady! Každý den jiná nabídka, novinky, 1+1 zdarma i bestsellery celý červenec.

Yellow and Blue Mýdlové ořechy na praní v bio kvalitě 500 g

Yellow and Blue Mýdlové ořechy na praní v bio kvalitě 500 g

Značka: Yellow and Blue
Certifikáty: ECO GARANTIE
Certifikát ECO GARANTIE
299
Skladem > 10 ks
Možnosti dodání: již dnes u vás

Mýdlové ořechy jsou přírodní ekologickou alternativou k pracím práškům a gelům. Ořechy jsou mimořádně vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku náchylnou k alergiím a podráždění.

Zobrazit podrobné složení  >
Popis produktu
Z blogu(5)
Hodnocení
Položit dotaz
Popis produktu

Slupky z mýdlových ořechů v bio kvalitě Yellow and Blue jsou přírodní ekologickou alternativou k pracím práškům a gelům. Jsou velice jemné k pranému textilu a zároveň i k té nejcitlivější pokožce náchylné k alergiím i podráždění. Jemné složení také zaručuje univerzální použití, slupky z ořechů se mohou bez obav použít pro praní bílého, barevného i tmavého prádla, aniž by došlo k jeho poškození či vyšisování barev.

Mýdlové ořechy jsou bohaté na saponin, který při kontaktu s teplou vodou vytváří krémovou pěnu. Ta spolehlivě odstraní nečistoty a zároveň zachová barvu i strukturu praného textilu. Při použití mýdlových ořechů není třeba přidávat aviváž, saponin textilní vlákna přirozeně zjemní a usnadní tak i následné žehlení. Při praní na nižší teploty lze ořechy použít opakovaně; čím vyšší teplota, tím rychleji ztrácejí ořechy svou účinnost.

Mýdlové ořechy šetrně ale účinně perou prádlo, změkčují jeho strukturu a zároveň jsou jemné k pokožce těla i k životnímu prostředí. Obsažený saponin se při kontaktu s odpadními vodami začne rozkládat na přirozeně se vyskytující látky, které zbytečně nezatěžují přírodu.

Tierra Verde vyvíjí výrobky denní potřeby s co nejmenším dopadem na zdraví a životní prostředí. Mezi jejich značky patří eko drogerie Yellow & Blue, menstruační kalíšky Gaia Cup a také biobavlněné produkty Casa Organica.

Použití: Měkká voda: do 60 °C 3-4 ks (1 pol. lžíce/12 g); nad 60 °C 4-5 ks (1,5 pol. lžíce/15 g); tvrdá voda: do 60 °C 5 ks (1,5 pol. lžíce/15 g), nad 60 °C 6 ks (2 pol. lžíce/18 g)

Tip: Při použití mýdlových ořechů není nutné přidávat aviváž. Pokud chcete prádlo provonět, pokapte textilní sáček oblíbeným éterickým olejem.

Dávkování: Do přiloženého textilního sáčku vložte podle míry znečištění prádla 2-4 mýdlové ořechy a vložte do bubnu pračky.

Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí.

Výrobce: TIERRA VERDE s.r.o., Hněvkovského 39a , 61700, Brno, Česká republika , tel: +420 511 119 820

Z blogu (5)

10 důvodů, proč přejít na ekodrogerii

Mýdlové ořechy nejen na praní

Předsevzetí v rámci přírodní kosmetiky

TIERRA VERDE: Cesta za čistou planetou

Vánoční úklid - čistá domácnost, čistá mysl

Hodnocení

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni: Přihlásit se

super / Petra 27. 8. 2018 14:43

Mýdlové ořechy kupuji opakovaně. Bohatě pění, běžně znečištěné prádlo v klidu vyperou a prádlo je po vyprání měkčí, než po použití běžného prášku (srovnání s ariel kapslemi). Není třeba se bát mírného "zápachu" samotných ořechů - z prádla vůbec nejde cítit

Položit dotaz

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY: