Prohlédněte si vaše seznamy přání
MAXI BIOOO VÝPRODEJ

Purity Vision Rhassoul marocký jíl extra jemný 200 g

Purity Vision Rhassoul marocký jíl extra jemný 200 g

Extra jemný marocký jíl rhassoul je vynikající k hloubkovému čištění všech typů pleti. Používá se i při ekzémech nebo lupénce. Na pokožku působí jako peeling a lze jím nahradit i šampon na vlasy.

Náhled složení

  • Výborné
  • Velmi dobré
  • Přijatelné
  • Špatné
  • Nepřijatelné
Detailní složení

Rhassoul neboli marocký jíl je již po staletí oblíbeným kosmetickým prostředkem, a to zejména pro své vynikající čisticí účinky. Je šetrný i k citlivé pokožce a hodí se pro všechny typy pleti. Můžete ho využít na mnoho způsobů. Třeba jako pleťovou masku, šampon nebo místo sprchového gelu.

Zmínky o marockém jílu pochází již z 6. století. Tamější ženy ho až dodnes pravidelně používají k péči o svou krásu. Marocký jíl, rhassoul, nebo také ghassoul, vyniká obsahem minerálních látek, jako je vápník, sodík či mangan. Hloubkově čistí pleť a uvolňuje ucpané póry. Odstraní z ní přebytečný maz, aniž by ji přesušil nebo podráždil. Na celé tělo ho pak funguje jako peeling.

Rhassoul také podporuje hydrataci pokožky i její prokrvení a podporuje její celkovou regeneraci. Díky tomu, že dokáže absorbovat toxiny z pokožky a působí protizánětlivě, je často využíván při akné, ekzémech nebo lupénce. Marocký jíl může také zastoupit šampon na vlasy. Dokonale odstraní nečistoty, pomůže omezit produkci mazu i tvorbu lupů. Vlasy nevysuší, a naopak jim dodá přirozený lesk.

Použití: Jíl rozmíchejte s vodou v poměru 1:2. Používejte k čištění pleti, jako tělový peeling nebo k mytí vlasů.

Nenašli jste to pravé? Co tohle?