Biofos Ušní svíce, velké balení 10 ks

Biofos Ušní svíce, velké balení 10 ks

  • Značka: Biofos
  • Balení: 10 ks
  • Info:Zboží je trvale vyřazeno.

Na vývoji spolupracovala MUDr. Jana Kombercová. Výrobek není zdravotnickým prostředkem. Svíce je možné aplikovat dětem od 6 let. Tento znovuobjevený přírodní relaxační prostředek využívá tepla z hořící svíce, které zajišťuje lepší prokrvení ucha. Pomocí tzv. komínového efektu je mlžný koncentrát vtažen do vnitřku ucha, kde uvolní případné usazeniny a stimuluje tvorbu ušního sekretu. Ušní svíce se

Na vývoji spolupracovala MUDr. Jana Kombercová. Výrobek není zdravotnickým prostředkem. Svíce je možné aplikovat dětem od 6 let. Tento znovuobjevený přírodní relaxační prostředek využívá tepla z hořící svíce, které zajišťuje lepší prokrvení ucha. Pomocí tzv. komínového efektu je mlžný koncentrát vtažen do vnitřku ucha, kde uvolní případné usazeniny a stimuluje tvorbu ušního sekretu. Ušní svíce se i dnes vyrábějí ručně ze směsi včelího vosku, medu a rostliných silic. Jako nosná kostra slouží čistá lněná tkanina.

Poznámka: Svíce zásadně nepoužíváme při perforaci bubínku. Při použití jako podpůrné léčby je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem. Při aplikaci dodržujte bezpečnostní předpisy pro manipulaci s otevřeným ohněm.

Použití:
1. Klient se položí do klidné, uvolněné polohy na bok a během aplikace může mít zavřené oči. Osoba aplikující svíčku se posadí vedle hlavy klienta a připraví si sklenici s vodou na uhašení svíce. Celá procedůra by měla probíhat v klidném prostředí, s vyloučením rušivých momentů.
2. Svíce se zapálí na konci, kde není stříbrná folie, nasadí se obráceným (nehořícím) koncem do ucha, a lehkým otáčením se utěsní na zvukovod tak, aby neunikal mlžný koncentrát.
3. Během hoření se svíce drží lehce mezi prsty tak, aby byla pokud možno svisle. Klient během aplikace vnímá příjemné praskání a šum doprovázející spontánní pocit uvolnění tlaku v uchu i hlavě.
4. Svíci necháme vyhořet až ke stříbrné fólii. V závěrečné fázi se pocit tepla zesiluje. Vyhořelá část svíce se díky lněné tkanině uvolní až ve sklenici s vodou, při uhašení.
5. Takto ošetříme vždy obě uši a po zakončení aplikace je vhodné setrvat ještě pár minut v klidné, uvolněné poloze.
6. Na závěr zkontrolujeme, zda ve vnějším zvukovodu nezůstaly zbytky ušního sekretu a v případě potřeby je opatrně odstraníme tupou špachtličkou (ne vatovým chomáčkem). Většina sekretu se však, spolu se zbytky vosku, usadí na vnitřní stěně nedopalku svíce.
Jak často svíce používat: Svíce aplikujeme 1x týdně (do pravého a levého ucha) po dobu pěti týdnů. Četnost aplikací se v případě potřeby může i zvýšit (až na 1x denně po dobu 1 týdne).

Diagnostika podle sekretu: Po aplikaci zůstanou v nevyhořelém konci svíce zbytky vosku a ušního sekretu. Podle vzhledu můžeme posoudit, zda je potřeba v aplikacích pokračovat.
* Tmavohnědé tuhé kousky signalizují, že je třeba v aplikacích ještě pokračovat.
* Práškovitá, světle žlutá usazenina je důkazem dobrého stavu, při kterém už není nutná další aplikace.

Upozornění: Popisek může obsahovat chyby, například ve složení. Pokud jste našli v popisku chybu, kontaktujte nás prosím jednou z následujících možností - kontakt.

Vlastnosti

Užití: vnější

Výrobce: BIOFOS, Budíkov 20, 463 48 Všelibice Česká republika, www.biofos.cz

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni:

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY:

Nenašli jste to pravé? Co tohle?

Audiron 30 ml

Bioinformační kapky Audiron mají skvělé protizánětlivé a protivirové účinky. Jsou výborným pomocníkem pro léčbu zánětu středního ucha a zvukovodu, pomáhají při bolestech uší i hlavy.