Batex

Firma Batex je na českém trhu od roku 1992, kdy obnovila původní tradici výroby lůžkovin z místní beskydské ovčí vlny. Specializuje se na výrobu přikrývek, polštářů, podložek a dalších ložních doplňků nejen z ovčí vlny, ale také pro alergiky vyrobené z kvalitního dutého vlákna. Dalšími výplněmi jsou polystyrenové kuličky a pohankové slupky. Firma na zakázku vyhotovuje i produkty v atypických rozměrech s libovolnou hmotností náplně.

Ovčí vlnu vykupuje Batex výhradně od českých chovatelů, a podporuje tak ekologickou udržitelnost a lokální produkci. Použita je stoprocentně čistá přírodní vlna, takže se zákazník nemusí obávat toxických a nevhodných náhražek. Produkty Batexu získaly v roce 2011 ochrannou známku Vyrobeno v Beskydech.

Mykaná ovčí vlna bez příměsi má schopnost udržovat při spánku optimální teplotu těla. Tuto vlastnost dynamicky se smršťovat a roztahovat podle teploty okolí si ovčí vlas zachovává i po stříhání, praní a mykání. Ovčí rouno je navíc schopno absorbovat až 30 % vlastní váhy v podobě vlhkosti z okolí a přitom na dotek zůstat suché. Vlhkosti se pak zbaví samo, jakmile se opět dostane do suchého prostředí.

Batex nabízí i lůžkoviny s alternativními výplněmi, které jsou vhodné pro osoby s alergiemi. Můžete tak vybírat i z přikrývek, které obsahují mykané duté vlákno, polyesterové vločky či polystyrenové kuličky. V nabídce jsou výrobky pro celou rodinu, od produktů určených pro ty nejmenší až po různé polštáře, speciální přikrývky nebo lůžkoviny.

Od této značky je zobrazeno 17 produktů, zjednodušte si výběr použitím filtru.

Filtry a parametry produktů:

Produktové řady

Složení

doprodej!

Kojící polštář, 613 S

Praktická kojící podkova plněná polystyrenovými kuličkami se snadno tvaruje a přizpůsobí se vašim požadavkům. Je skvělou pomůckou nejen při kojení, ale také jako relaxační polštář při celé řadě obtíží.