Bristot

Bristot je přední značka procaffé S.p.A., společnosti s dlouhou historií, která hraje od začátku století trvalou roli ve vývoji italské pražené kávy. Společnost sídlí v oblasti Dolomit v Bellunu, kde praží kávu od roku 1919 a za tu dobu se stala jednou z předních firem v tomto sektoru. V Bristotu věnují neustálou pozornost měnícím se stylům a technologiím, aby i nadále uspokojovali měnící se chutě. 

Domenico Bristot, zakladatel společnosti, jehož jméno nese společnost dodnes, věděl, že tvrdá práce, dovednosti, štěstí a zdravá dávka intuice jsou tajemstvím úspěchu. Ve velmi mladém věku se Domenico přestěhoval do Vídně, kde navázal řadu podnětných přátelství s různými spisovateli, vědci, podnikateli a filozofy. Pro budoucnost Domenica bylo obzvláště významné jeho přátelství s jedním pražičem kávy, který ho uvedl do fascinujícího světa kávy.

Po svém návratu do Itálie v roce 1919 se Domenico rozhodl otevřít pekárnu, kde mohl uplatnit inovativní techniky pečení, míchání a pražení, které se naučil, v praxi. Po dlouhém studiu a experimentování konečně našel to, co hledal: kávu s intenzivní, příjemnou vůní a sladkou, ovocnou chutí - něco výrazně odlišného od ostatních, běžně dostupných káv. V tom spočívá tajemství úspěchu společnosti Bristot Roasting Company: jedinečná metoda pražení, pečlivý výzkum nejlepšího původu kávy a vášeň pro dokonalost. 

Filtrovat produkty
Certifikáty
Složení