Preserve

V této době již recykluje kdekdo. Ale co s recyklovaným odpadem? Jak ho efektivně využít? Tuto otázku si položil Eric Hudson, který v roce 1996 založil firmu Preserve. Ta se ve svém počátku zaměřila na kelímky od jogurtů, ze kterých začla vyrábět zubní kartáčky. 

Firma Preserve je velmi dynamická, ekologicky zaměřená společnost, která nabízí produkty dobré nejenom pro lidi, ale i pro naší planetu. Ke své výrobě využívá výhradně 100% recyklované plasty. Díky projektu Gimme 5 získávají a následně zpracovávají již jednou použitý polypropylen z plastových kelímků a vyrábějí z nich stylové produkty jako jsou zubní kartáčky, holicí strojky s náhradními břity, talíře, misky, příbory, cedníky či krájecí prkénka. Za zmínku stojí také produktová řada zaměřená na kompostovatelná brčka, kelímky a talířky.

Cílem značky Preserve je především ulehčit životnímu prostředí tím, že redukuje množství plastů nejenom na skládkách, ale také na odpadky přeplněných plážích. Navíc se pyšní certifikací B Corp, která zaručuje její pozitivní vliv v oblasti sociální udržitelnosti, enviromentální výkonnosti a odpovědnosti a je pro společnost zcela transparentní.

Značka Preserve má certifikaci B Corp a jejich výrobky jsou vhodné pro vegany.

Cena
Filtrovat produkty
Složení
Cena
-