Cattier Bílý jíl jemný 200 g

Cattier Bílý jíl jemný 200 g

Bílý jíl francouzské přírodní kosmetiky Cattier je vhodný pro umíchání pleťových čistících masek nebo k obkladům na zmírnění a léčení zánětlivých onemocnění. Firma Cattier se na přírodní jíl, jako surovinu pro použití v kosmetice, specializuje již přes 40 let.  Zelený jíl je velmi bohatý na soli a minerály, které pokožku napomáhají čistit a remineralizují ji. Pro své terapeutické účinky je používán již po staletí.

Jemný bílý jíl je skvělým prostředkem pro hloubkové čištění pleti pomocí masky, nebo obkladu. Jíl pomáhá odstraňovat hluboce zanešené a mazem ucpané póry. Tím dochází jak k úbytku černých teček, tak k prevenci proti jejich dalšímu vzniku. Zároveň velmi dobře vstřebává a odsává mastnotu a omezuje nadměrnou činnost mazových žlázek, čímž dochází při pravidelném užívání k regulaci tvorby mazu a vyrovnání přirozených funkcí pokožky. U použití formou obkladu jsou funkce obdobné - jíl má tendence vytahovat záněty a tím dopomoci k jejich rychlému vyléčení - můžete jej tedy použít jak na záněty kloubů a šlach, tak na akné.

Narozdíl od ostatních druhů jílu je bílý jíl vhodný i pro jemnou a citlivou pokožku dětí a osob se suchou pletí trpící na podrážděné reakce. Jako ostatní druhy jílů je hypoalergenní a má vynikající regenerační a zklidňující účinky. Pokožku dokáže od toxinů a nečistot vyčistit stejně dobře jako jiné jíly, jen šetrnější cestou předcházející podráždění pokožky.

Práškový jíl je praktický i v tom, že jej můžete používat dle libosti a potřeby vaší pokožky. Je v práškové formě a je tedy velmi odolný vůči zkažení. Můžete jej tak brát i na cesty a vždy si vymíchat ideální množství, které zrovna potřebujete. Stejné je to i s konzistencí - dle vaší chutí a potřeby je možné namíchat řidší kašičku, nebo hustou hmotu pouhým přidáním vody. Pokud přidáte i kapku pečujícího oleje, jíl nebude pokožku tak vysušovat a zanechá ji vyživenou a opečovanou podle vlastností použitého oleje. Pro zvýšení účinků můžete do masky přidat i pár kapek éterického oleje.

Použití: Jíl můžete použít jako pleťovou masku, zábal na tělo, nebo obklad na zánětlivá onemocnění. Maska: jílovou hmotu naneseme v silnější vrstvě na obličej a krk (vyhneme se očnímu okolí a rtům). Necháme působit 15 minut a smyjeme vlažnou vodou. Po osušení natřeme hydratačním krémem. Pokožka může být lehce začervenalá. Obklad: na gázu rozetřeme 2-3 cm tlustou vrstvu jílové hmoty a přiložíme přímo na pokožku. Převážeme obvazem a necháme působit. Poté jíl omyjeme a osušíme, můžeme ošetřit hydratačním krémem. Pokud chceme aplikovat obklad na podrážděnou pokožku, překryjeme vrstvu jílu ještě lehkou gázou, aby se tak omezil přímý styk pokožky s jílem.

Příprava: Požadované množství jílu nasypeme do nekovové nádoby a celou plochu zalijeme vodou. Necháme 30 minut odpočinout a pak vymícháme do požadované konzistence nekovovou špachtlí.

Tip: Obličej můžete během působení masky přestříkávat vodou (květovou, pleťovou, obyčejnou), aby nedošlo k úplnému zaschnutí jílu, který se pak hůře smývá a mohlo by snadněji dojít k zarudnutí a podráždění pleti.

Upozornění: Pokud máte citlivější pokožku, z počátku nechte masku raději působit kratší dobu a tu pak postupně prodlužujte. Vyhnete se tak podrážděným reakcím pleti.

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni:

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY:

Nenašli jste to pravé? Co tohle?