Filtrační médium šungit, kameny

Filtrační médium šungit, kameny

Filtrační šungitové kameny čistí vodu, absorbují obsažené škodlivé látky a současně vodu obohacují o zdraví prospěšné stopové prvky.

Náhled složení

  • Výborné
  • Velmi dobré
  • Přijatelné
  • Špatné
  • Nepřijatelné
Detailní složení

Aktuálně: upozorňujeme, že zásilky nad 10 kg je možné zasílat pouze prostřednictvím ČP

Filtrační šungitové kameny čistí vodu, absorbují obsažené škodlivé látky a současně vodu obohacují o zdraví prospěšné stopové prvky. Šungit obsahuje vysoký podíl vzácné formy uhlíku, fullerenu, který působí jako antioxidant a výborný přírodní filtr.

Šungitové kameny o velikosti zhruba 10-20 centimetrů filtrují z vody nečistoty a zároveň ji obohacují o množství stopových prvků díky vysokému obsahu uhlíku. Šungit je na fulleren, specifickou formu uhlíku, doopravdy bohatý. 47-60 % jeho složení tvoří právě fulleren, což dělá ze šungitu jediný nerost na Zemi, který tuto prospěšnou látku obsahuje.

Při kontaktu s vodou reaguje fulleren jako silný antioxidant a univerzální sorbent, který z vody spolehlivě absorbuje škodlivé příměsi. Současně do vody uvolňuje stopové prvky a makroprvky, mající léčebné vlastnosti. Šungit přetváří vodu na biologicky aktivní, a tak pomáhá organismu správně pracovat.

Voda přefiltrovaná přes šungit se tak nejen zbavuje nečistot a škodlivých příměsí, ale navíc je obohacena o prospěšné látky, které napomáhají správnému fungování organismu a celkovému zdraví.

Použití: Na dno čisté třílitrové skleněné nádoby vložte 1-3 šungitové kameny. Zalijte studenou čistou vodou a nechte odstát po dobu 15- 24 hodin. Vodu slijte a použijte během následujících 3 dnů. Po více než 3 dnech začne voda své blahodárné vlastnosti ztrácet.

Tip: Jednou za měsíc až dva je vhodné šungit na 2-3 hodiny ponořit do slabého roztoku jedlé sody, kuchyňské soli či kyseliny octové. Šungit poté vydatně propláchněte pod tekoucí vodou. Nejen, že se filtrační drť pročistí, ale také se prodlouží její očistné schopnosti.

Upozornění: Zhruba po půl roce soustavného používání je vhodné vyměnit kameny za nové. Staré kamínky ale nemusíte vyhazovat, můžete jej použít v domácnosti, například jako dekoraci do květináčů či je přisypat rybičkám do akvária.

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni:

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY:

Nenašli jste to pravé? Co tohle?