Mooncup Menstruační kalíšek velikost B (menší) 1 ks

Mooncup Menstruační kalíšek velikost B (menší) 1 ks

Menstruační kalíšek v menší velikosti B má speciální tvarování, díky čemuž je vhodný pro mladé dívky a ženy, které s použitím kalíšku doposud nemají zkušenosti.

Náhled složení

  • Výborné
  • Velmi dobré
  • Přijatelné
  • Špatné
  • Nepřijatelné
Detailní složení

Menstruační kalíšek Mooncup v menší velikosti B má speciální tvarování, díky čemuž je vhodný pro mladé dívky a ženy, které s použitím kalíšku doposud nemají zkušenosti. Kalíšek je vyroben z měkkého lékařského silikonu a je tak nejenom pohodlný a poskytuje spolehlivou ochranu, ale také zbytečně nezatěžuje vaši peněženku ani životní prostředí. Při správné péči lze kalíšek používat téměř 10 let.

Menstruační kalíšek je vhodnou alternativou ke klasickým hygienickým potřebám. Nejenom, že je mnohem pohodlnější, ale díky antibakteriálnímu materiálu eliminuje vznik mykóz a jiných gynekologických problémů během menstruace. Díky speciálnímu tvarování a širšímu hornímu okraji kalíšek spolehlivě přilne k poševní stěně a nepropustí krev ani při aktivním pohybu či sportu.

Jedinečné tvarování kalíšku také zajišťuje snadnou manipulaci a bezproblémové zavádění i pro ženy, které s menstruačním kalíškem doposud nemají zkušenosti. Menší velikost B (before) je určena pro dívky a ženy do 30 let věku, které doposud nerodily, či rodily císařským řezem. Kalíšek není ani malý, ani velký a je vhodnou volbou pro ty, které váhají nad správnou velikostí a neví si rady.

Značka Mooncup vyrábí menstruační kalíšky již od roku 2002. Jedná se o jedny z prvních kalíšků na trhu vyrobených z lékařského silikonu. Bavlněný pytlík pro uchování kalíšku je ze 100% biobavlny.

Použití: Kalíšek zmáčkněte současně palcem a ukazováčkem a v podřepu ho zaveďte do pochvy tak, aby byl celý dolní okraj kalíšku schovaný v pochvě. Dobře zavedený kalíšek není v těle cítit. Kalíšek opět vyjměte a vyprázdněte po zhruba 4-5 hodinách, nejpozději však po 12 hodinách. Během menstruace není kalíšek nutné opakovaně vyvařovat či mýt mýdlem, postačí ho opláchnout teplou vodou.

Upozornění: Vždy před začátkem nového menstruačního cyklu vyvařte kalíšek v horké vodě či sterilizujte v mikrovlnce. Při zavádění i vyjímání kalíšku dbejte na důkladnou hygienu rukou. Stopka neslouží k vyjímání kalíšku, v takovém případě by mohlo dojít k jejímu přetržení. Kalíšek vyjímáme uchopením za dno.

Výrobce: Mooncup Ltd, Dolphin House 40 Arundel Place, BN2 1GD Brighton Velká Británie, www.mooncup.co.uk

Nenašli jste to pravé? Co tohle?