Cattier Zelený jíl jemný přírodní k použití ihned 100 ml

Cattier Zelený jíl jemný přírodní k použití ihned 100 ml

Přírodní zelený jíl Cattier připravený k použití ihned je vhodný pro použití jako pleťová čistící maska nebo obklad na zmírnění a léčení zánětlivých onemocnění.

Náhled složení

kompletní složení
  • Výborné
  • Velmi dobré
  • Přijatelné
  • Špatné
  • Nepřijatelné

Zelený jíl Cattier k použití ihned je vhodný pro použití jako pleťová čistící maska nebo obklad na zmírnění a k léčbě zánětlivých onemocnění. Firma Cattier se na přírodní jíl, jako surovinu pro použití v kosmetice, specializuje již přes 40 let.  Zelený jíl je velmi bohatý na soli a minerály, které pokožku napomáhají čistit a remineralizují ji. Pro své terapeutické účinky je používán již po staletí.

Jemný zelený jíl je skvělým prostředkem pro hloubkové čištění pleti pomocí masky, nebo obkladu. Jíl pomáhá odstraňovat hluboce zanešené a mazem ucpané póry. Tím dochází jak k úbytku černých teček, tak k prevenci proti jejich dalšímu vzniku. Zároveň velmi dobře vstřebává a odsává mastnotu a omezuje nadměrnou činnost mazových žlázek, čímž dochází při pravidelném užívání k regulaci tvorby mazu a vyrovnání přirozených funkcí pokožky. U použití formou obkladu jsou funkce obdobné - jíl má tendence vytahovat záněty a tím dopomoci k jejich rychlému vyléčení - můžete jej tedy použít jak na záněty kloubů a šlach, tak na akné.

Použití: Jíl můžete použít jako pleťovou masku, zábal na tělo, nebo obklad na zánětlivá onemocnění. Maska: jílovou hmotu naneseme v silnější vrstvě na obličej a krk (vyhneme se očnímu okolí a rtům). Necháme působit 15 minut a smyjeme vlažnou vodou. Po osušení natřeme hydratačním krémem. Pokožka může být lehce začervenalá. Obklad: na gázu rozetřeme 2-3 cm tlustou vrstvu jílové hmoty a přiložíme přímo na pokožku. Převážeme obvazem a necháme působit. Poté jíl omyjeme a osušíme, můžeme ošetřit hydratačním krémem. Pokud chceme aplikovat obklad na podrážděnou pokožku, překryjeme vrstvu jílu ještě lehkou gázou, aby se tak omezil přímý styk pokožky s jílem.

Tip: Obličej můžete během působení masky přestříkávat vodou (květovou, pleťovou, obyčejnou), aby nedošlo k úplnému zaschnutí jílu, který se pak hůře smývá a mohlo by snadněji dojít k zarudnutí a podráždění pleti.

Upozornění: Pokud máte citlivější pokožku, z počátku nechte masku raději působit kratší dobu a tu pak postupně prodlužujte. Vyhnete se tak podrážděným reakcím pleti.

Detailní složení a vlastnosti

INCI: Aqua1), Kaolin1), Illite1), Montmorillonite1), Propanediol1), Glyceryl Undecylenate1)

1) Made using organic ingredients

Konzistence: krémová

Obal: plastový

Typy pleti: anti age, citlivá pleť, mastná pleť, normální pleť, smíšená pleť, suchá pleť

Typy pokožky: alergická pokožka, citlivá pokožka, mastná pokožka, normální pokožka, suchá pokožka

Výrobce: Pierre Cattier Paris , 16 Rue Gutemberg, 91070 Bondoufle Francie, www.laboratoirecattier.fr

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni:

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY:

Nenašli jste to pravé? Co tohle?