Filtrační médium šungit, drť 500 g

Filtrační médium šungit, drť 500 g

Filtrační šungitová drť čistí vodu, absorbuje obsažené škodlivé látky a současně vodu obohacuje o zdraví prospěšné stopové prvky.

Náhled složení

  • Výborné
  • Velmi dobré
  • Přijatelné
  • Špatné
  • Nepřijatelné
Detailní složení

Filtrační šungitová drť čistí vodu, absorbuje obsažené škodlivé látky a současně vodu obohacuje o zdraví prospěšné stopové prvky. Šungit obsahuje vysoký podíl vzácné formy uhlíku, fullerenu, který působí jako antioxidant a výborný přírodní filtr.

Malé šungitové kamínky o velikosti zhruba 1-2 centimetry filtrují z vody nečistoty a zároveň ji obohacují o množství stopových prvků díky vysokému obsahu uhlíku. Šungit je na fulleren, specifickou formu uhlíku, doopravdy bohatý. 47-60 % jeho složení tvoří právě fulleren, což dělá ze šungitu jediný nerost na Zemi, který tuto prospěšnou látku obsahuje.

Při kontaktu s vodou reaguje fulleren jako silný antioxidant a univerzální sorbent, který z vody spolehlivě absorbuje škodlivé příměsi. Současně do vody uvolňuje stopové prvky a makroprvky, mající léčebné vlastnosti. Šungit přetváří vodu na biologicky aktivní, a tak pomáhá organismu správně pracovat.

Voda přefiltrovaná přes šungit se tak nejen zbavuje nečistot a škodlivých příměsí, ale navíc je obohacena o prospěšné látky, které napomáhají správnému fungování organismu a celkovému zdraví.

Použití: Na dno čisté třílitrové skleněné nádoby nasypte zhruba 350 gramů šungitové drti. Zalijte studenou čistou vodou a nechte odstát po dobu 12-15 hodin. Vodu slijte a použijte během následujících 3 dnů. Po více než 3 dnech začne voda své blahodárné vlastnosti ztrácet.

Tip: Jednou za měsíc až dva je vhodné šungit na 2-3 hodiny ponořit do slabého roztoku jedlé sody, kuchyňské soli či kyseliny octové. Šungit poté vydatně propláchněte pod tekoucí vodou. Nejen, že se filtrační drť pročistí, ale také se prodlouží její očistné schopnosti.

Upozornění: Zhruba po půl roce soustavného používání je vhodné vyměnit šungitovou drť za novou. Staré kamínky ale nemusíte vyhazovat, můžete jej použít v domácnosti, například jako drenáž do květináčů či je přisypat rybičkám do akvária.

Naše hodnocení:

Snadno se používá, stačí nasypat pár kousků do karafy s vodou apod.
Změna chuti vody je opravdu znát.
Účinkuje po několik měsíců.
Některé kousky jsou až moc malé.

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni:

Šungit...?!! / Michaela Bajgerová 5. 6. 2014 17:24

Byla jsem u numeroložky a ta měla nádherný šungit!!! Mě přišlo pouze nadrcené uhlí, to je katastrofa, tohle budu řešit!

Re: Šungit...?!! / BIOOO.CZ 15. 6. 2014 14:54

Je nám upřímně líto, pokud jste měla jinou představu o vzhledu šungitu. Námi prodávaná položka se jmenuje "šungit, drť" a je určena především pro filtraci vody. Na českém trhu je samozřejmě možné zakoupit i nepřeberné množství opracovaného šungitu vhodného jako dekorace, ale jeho cena se pohybuje ve zcela jiných hladinách (vzhledem k práci věnované jeho opracování). Právě aby nemohlo dojít k pochybám o účelu, máme u produktu nejen fotografii, ale také obsáhlý popisek o využití této formy jako vodního filtru. Pevně věříme, že i pro tuto formu naleznete to správné využití, případně je možné produkt vrátit. BIOOO.CZ

Re: Šungit...?!! / Pavel 16. 4. 2015 07:47

Kdo chodí k numeroložce si ale opravdu zaslouží jen uhlí.

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY:

Nenašli jste to pravé? Co tohle?