Gaia Cup Menstruační kalíšek S 1 ks

Gaia Cup Menstruační kalíšek S 1 ks

Gaia Cup Menstruační kalíšek S 1 ks

Značka: Gaia Cup
Balení:
399
Momentálně vyprodané na e-shopu i prodejnách BiOOO.cz

Menší menstruační kalíšek S je pohodlnou alternativou vložek či tamponů pro všechny ženy a dívky do 25 let, které ještě nerodily.

Popis produktu
Z blogu5
Hodnocení
Položit dotaz
Popis produktu

Menší menstruační kalíšek Gaia Cup S je vhodnou alternativou ke klasickým hygienickým potřebám pro ženy a dívky do 25 let věku, které doposud nerodily. Kalíšek je vyroben z měkkého lékařského silikonu, který je pohodlný, ale zároveň vás spolehlivě ochrání. Při správném používání vám kalíšek vydrží až 10 let.

Kalíšek je vyroben z měkkého lékařského silikonu, který se snadno zavádí, dobře přilehne k pochvě a spolehlivě ochrání před protečením krve i při aktivním pohybu. Navíc, antibakteriální silikon brání přemnožení bakterií v pochvě a následnému vzniku mykóz či jiných gynekologických problémů.

Menší velikost S je určena pro ženy do 25 let věku, které doposud nerodily či rodily císařským řezem, a také pro ženy se slabou menstruací. Kalíšek pojme až 25 mililitrů tekutiny, má průměr 44 milimetrů a délku včetně stopky 64 milimetrů. Až se naučíte s kalíškem spolehlivě manipulovat, lze pro dosažení maximálního pohodlí zkrátit či úplně odstřihnout.

Značka GAIA CUP od české firmy Tierra Verde vyrábí menstruační kalíšky z lékařského silikonu. Vybírat můžete ze dvou velikostí. V jejich nabídce naleznete také látkové vložky.

Použití: Kalíšek zmáčkněte současně palcem a ukazováčkem a v podřepu ho zaveďte do pochvy tak, aby byl celý dolní okraj kalíšku schovaný v pochvě. Dobře zavedený kalíšek není v těle cítit. Kalíšek opět vyjměte a vyprázdněte po zhruba 4-5 hodinách, nejpozději však po 12 hodinách. Během menstruace není kalíšek nutné opakovaně vyvařovat či mýt mýdlem, postačí ho opláchnout teplou vodou.

Upozornění: Vždy před začátkem nového menstruačního cyklu vyvařte kalíšek v horké vodě či sterilizujte v mikrovlnce. Při zavádění i vyjímání kalíšku dbejte na důkladnou hygienu rukou. Stopka neslouží k vyjímání kalíšku, v takovém případě by mohlo dojít k jejímu přetržení. Kalíšek vyjímáme uchopením za dno.

Tierra Verde vyvíjí výrobky denní potřeby s co nejmenším dopadem na zdraví a životní prostředí. Mezi jejich značky patří eko drogerie Yellow & Blue, menstruační kalíšky Gaia Cup a také biobavlněné produkty Casa Organica a Mama Natura.

Upozornění: Popisek může obsahovat chyby, například ve složení. Pokud jste našli v popisku chybu, kontaktujte nás prosím jednou z následujících možností - kontakt.

Ostatní kategorie: Vše pro zdraví, Zdraví

Výrobce: TIERRA VERDE s.r.o., Makovského náměstí 3147/2, Žabovřesky , 616 00 , Brno, Česká republika

Z blogu5

Intimní potřeby bez chemie

Jak správně vybrat menstruační kalíšek

Menstruační kalíšek jako ekologická varianta při menstruaci

Menstruační kalíšky: V čem vězí jejich oblíbenost?

TIERRA VERDE: Cesta za čistou planetou

Hodnocení

Pro hodnocení a komentování produktu musíte být přihlášeni: Přihlásit se

/ Maggie 24. 5. 2017 13:40

I bought this menstrual cup yesterday and was very disappointed to find that it is HUGE, far too large to fit inside of me. I have used a different brand before so I know that it is an issue with the cup, not my inability to insert it. This company needs to reevaulate their sizing system because this cup is NOT small.

/ Kateřina 6. 5. 2021 13:29

Vůbec si nedokážu představit, jak vypadá kalíšek velikosti M nebo L, jestliže S je takhle obrovská. Sice je z měkkého materiálu, i tak ale nechápu, jak si výrobce může myslet, že se tohle vejde do někoho, kdo chce nejmenší možnou velikost. Další věc, co mi vadí, je, že kalíšek má moc krátkou a měkkou stopka, takže se s ním ještě o to hůř manipuluje. Mám kalíšek i od jiné značky ve stejné velikosti, který mi vyhovuje, a tenhle je skoro dvakrát větší. Výrobce by měl buď začít uvádět skutečné velikosti, nebo, v lepším případě, vyrábět kalíšky menších rozměrů.

Položit dotaz

VLOŽTE DOTAZ DO PORADNY: