Agno

Podle patriotických Řeků vzniklo první mýdlo kdysi dávno ve starém Řecku, a to konkrétně na ostrově Lesbos. Tam stával chrám, který sloužil k uctívání řeckých bohů a oslavě Olympu. Oběti byly upalovány na hranicích v chrámu. Kolem ohnišť se tak mísil tuk z obětních zvířat a zbytky ohořelého dřeva. Jednoho dne přišel prudký déšť, který vytvořil kompaktní hmotu z těchto zbytků. Ta měla žlutohnědou barvu a postupně z obětní hory, kde stál chrám, se sesula k úpatí hory, kam chodily domorodé ženy prát prádlo. Ty si brzy všimly, že prádlo je mnohem čistší a voňavější, pokud má voda v řece žluté zbarvení. Podivuhodné účinky žluté mazlavé hmoty byly brzy využity pro praktické účely a všimla si jich i věhlasná básnířka Sapfó.

Tak i tradice mýdla má v Řecku dlouholetou tradici, která přetrvává už celá staletí. Výroba ručního mýdla v domácích podmínkách je velmi oblíbená. A na tuto tradici navazuje i značka AGNO Soap Factory. Ta pokračuje v tradici výroby olivových mýdel už od svého založení v roce 1951. Důraz při výrobě je kladený na šetrný přístup k životnímu prostředí. V současné době je nabízena produkce mýdel ve dvou produktových řadách: olivová mýdla vznikají z olivového oleje z pecek oliv a bílá mýdla mají jako hlavní surovinu při výrobě použit olivový olej získaný z dužiny plodů.

Mýdla AGNO Soap Factory jsou vhodná pro každodenní použití. Neobsahují živočišné složky, a můžou je tak používat vegetariáni i vegani. Olivová mýdla jsou vhodná pro každodenní hygienu, ale jejich čisticí účinky využijete například i při ručním praní prádla. Všechny mýdla navíc hezky voní a díky svému pěknému obalu poslouží i jako dárek.