Baraka

Výrobce značky Baraka, společnost Bio Extracts Ltd., nabízí řadu potravinových doplňků obsahujících semena černuchy seté. Výrobky jsou certifikovány certifikátem Halal, který schvaluje potraviny, potravinové doplňky a další produkty pro muslimy, které splňují požadavky na čistotu produktů. Zájmem firmy je poskytovat širokou škálu bylinných léků, jež pomohou lidem vést zdravý a šťastný život. 

Hlavní složkou výrobků řady Baraka je semeno černuchy seté a olej z ní. Jak se totiž zjistilo analýzou složek semen černuchy seté, jejich dokonalé synergické spojení obsahuje širokou škálu chemických prvků, jako jsou omega-3 mastné kyseliny, esenciální oleje, proteiny, minerály a vitaminy. Jedná se o silný adaptogen, tedy o potravinu, která spouští adaptivní reakce. Adaptogen je rostlinný produkt, jenž zvyšuje odolnost organismu proti stresovým situacím, jako je zranění, úzkost nebo tělesná únava a zlepšuje schopnost odolávat změněným podmínkám. Mezi známé další adaptogeny patří také kustovnice čínská (goji), klanopraška čínská, parcha saflorová, lesklokorka lesklá, housenice čínská či mumio, z českých třeba samičí okvětí kopřivy dvoudomé.

Denní užívání černuchy seté nejenže reguluje hladinu cukru v krvi, a je tedy velmi vhodná pro všechny cukrovkáře, ale také hlídá hladinu "špatného" cholesterolu v krvi. Zároveň zásobuje tělo vitaminy, proteiny a minerály. O oblibě černuchy seté a oleje z ní svědčí i fakt, že produkty z ní exportuje firma Bio Extracts do více než třiceti zemí světa. Z dalších přírodních bylinných a surových složek se v potravních doplňcích Baraka objevují: česnek, včelí med, včelí vosk, přírodní vitamin E, tresčí olej, pupalkový olej a mnoho dalších srílanských bylin a koření.