YES

Firma Yes byla založena v roce 2003 ve Velké Británii dvěma kamarádkami, kterým chyběly na trhu lubrikační gely s čistým, přírodním složením. Byly si velmi dobře vědomy toho, jak moc jsou citlivé a na vstřebávání škodlivých látek náchylné partie, na které se lubrikační gely používají. Proto usilovně pracovaly na složení svých výrobků, dokud s ním nebyly 100% spokojené. Certifikované lubrikační gely značky Yes tak neobsahují žádná umělá barviva, aromata, konzervanty ani silikony, které se často objevují v konvenčních lubrikačních gelech.

Filozofie značky Yes myslí na etické zacházení s lidmi i se zvířaty. Zavazuje se k netestování na zvířatech a odmítá do svých produktů přidávat složky, které pocházejí z částí zvířat. Zároveň se snaží planetu zbytečně nezatěžovat a pro výrobu svých obalů používá recyklované či recyklovatelné materiály.

Nad jménem značky dumaly její zakladatelky skoro stejně tak dlouho, jako ladily složení svých produktů. Nakonec jméno značky vzešlo z novely Ulysses od irského spisovatele Jamese Joyce, jejíž poslední slovo bylo právě slovo "Yes". A to bylo ono. Slovo yes neboli ano také působí velice pozitivně, otevřeně a pro zakladatelky znázorňovalo afirmaci cíle, kterého se rozhodly dosáhnout. V té době jim prý také přišel na mysl citát "Sex is not the answer, sex is the question. Yes is the answer".

Filtry a parametry produktů:

Certifikáty:

složení